Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sugerowana marskość wątroby i rozrost guzkowy wątroby


Gość Ewa ze Zgierza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa ze Zgierza

W czerwcu 2008 r byłam na USG wszystko było w porzadku. W grudniu 2008 na USG wyszło zmiany w wątrobie 5x3 cm. Miałam robioną TK potwierdziło sie że jest to guz wątroby 4cmx4cmx3.5 cm. Skierowano mnie na biobsję gruboigłową. i cytuję*Fragment miąższu wątroby z ogniskową,odczynową,nadmierną proliferacją przewodów żółciowych z towarzyszącymi naciekami zapalnymi o mieszanym składzie komórkowym (granulocyty kwasochłonne,obojętnochłonne,limfocyty)Ponadto miejscami stwierdza się początki przebudowy guzkowej (sieteczka+) Cech rozrostu złośliwego nie stwierdza się. Obraz sugeruje marskośc.Badania krwi,markery w normie.Proszę o pomoc martwię sie ponieważmój tato zmarł na raka wątroby jego matka a moja babcia również. Czy powinnam sie martwic .Co dalej robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Marskość wątroby zwiększa prawdopodobieństwo raka wątroby. Należy przestrzegać zaleceń lekarza co do leczenia. Przestrzegać dietę, stosować abstynencję alkoholową i stale monitorować wskaźniki wątrobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedz. Chciałam tylko nadmienic iż pani doktor hepatolog zdziwiła sie ze sugerowali marskosc ,ponieważ wyniki badań wyszły w normie. Twierdzi iz to moze byc guz łagodny wątroby , którego trzeba kontrolowac co 3 miesiące ponieważ już sie zwiększył i jest 6 cmx4cm.Alkoholu w ogóle nie piję. Co mam robic jak guz bedzie sie zwiększał.Czy mam sie martwic .Co mnie czeka? Pozdrawiam wszystkich na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktos mi pomóc. Wiem iz po biopsji jest to na 99% marskośc, ale czy może zdarzyc sie pomyłka lub za mocne słowa z tą marskością, jezeli wątroba nie boli, wyniki, próby, markery w normie. Czy to po prostu może byc rozrost guzkowy wątroby. Jesli można zapytac to prosze o odpowiedz czy jest to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie martwić, u mnie stwierdzonao trzy naczyniaki i 3 guzy z rozrostu guzkowego, nic z tym dalej nie robią, trzeba obserwować, nadmieniam , ze jeden guz jest wielkości 6 na 7 cm, robię badania co pol roku, markery i parametry wydolności wątroby, teraz jestem właśnie przed badaniami pozdrawiam, nie robiłam biopsji bo ryzyko krwawienia, guzy silnie unaczynione pozdrawaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nikola83

Witam serdecznie.Moja mama jest chora na wzw C.stwierdzono u niej ta chorobe ok.5 miesiecy temu.Teraz jest w trakcie badan,wlasnie wrocila z Gdanska gdzie miala wykonywane jakies badania.Wykonano badanie RNA,i oznajmiono ze od jego wyniku zalezy czy mama bedzie musiala przyjechac na biopsje watroby.Dlaczego?,czemu to ma sluzyc,dlaczego nie mogli odrazu wykonac biopsji?nie rozumiem tego.Nie ma jeszcze jasnej diagnozy ze to marskosc.Mama ma powiekszona sledzione i zylaki przelyku 1 stopnia,zadnych innych objawow marskosci nie ma tj,.wodobrzusze,zoltaczka,ma apetyt i ogolnie dobrze sie czuje fizycznie,bo psychicznie o wiele gorzej.czy to ze ma zylaki i powiekszona sledzione swiadczy o bardzo mocno uszkodzonej watrobie?ze nie da sie juz nic zrobic?mama ma wyniki alat i aspat w normie.Blagam pomozcie,nie mam juz sily,placze po nocach,nie wiem dlaczego ja to spotkalo,nigdy nie pila alkocholu,dbala o siebie,teraz jeszcze bardziej,stosuje diete.pije ostropest,olej z ostropestu.Tak bardzo sie martwie,jak czytam to wszystko i mysle ze moja mama ma tak cierpiec pozniej,nie zniose tego chyba.blagam pomozcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×