Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzący i opuchnięty napletek penisa


Gość góral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam małe pytanie odnośnie opuchnietęgo napletka który do tego jakby swędział czy szczypał a do tego jest zaczerwieniony brałem antybiotyk na zatoki po zakonczeniu kuracji na drugi dzien rano zauwazyłem własnie takie objawy. na forum przeczytałem ze pomocna jest maść clotrimazolum. po trzech dniach stosowania zaczerwienienie jest znacznie mniejsze ale przy ściaganiu napletka czuje lekki dyskomfort a mianowicie delikatnie zaboli jak można to nazwać wogóle bolem. Seks uprawiam tylko i wyłącznie ze stałą partnerką. z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Istnieje prawdopodobieństwo, że dolegliwości wystąpiły na skutek powikłań po antybiotykoterapii. Nie można wykluczyć innych przyczyn dolegliwości takich jak np. reakcja alergiczna. Jeśli stosowana maść przynosi spodziewane efekty to najprawdopodobniej przyczyną dolegliwości jest infekcja grzybicza. Jeśli dolegliwości nie ustąpią całkowicie w ciągu następnych kilku dni to konieczna będzie wizyta u specjalisty dermatologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

W sytuacji nasilenia dolegliwości powinien Pan niezwłocznie udać się do lekarza. Brak odpowiedniej terapii może skutkować wystąpieniem powikłań. Jednym z nich może być stulejka pozapalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja została chyba opanowana zaczerwienia brak napletek schodzi prawie normalnie. Mam się czegoś jeszcze obawiać? Jeśli to był jakiś grzyb może on powrócić ? Zrobić jakieś badania dla pewności czy już jest ok ? Nie chciałbym aby moja parnerka się zaraziła. Dziękuje bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też sam problem zaczerwieniony napletek ale tylko skórka na nim, swędziało jak zaraza wyszło po basenie na wakacjach. Męczyłem się strasznie leczenie zaczynałem od Clotrimazolum (bez recepty) krem na grzyby lekarz zalecił mi też Fenistil żel że niby też alergiczne może być, nie pomogło mimo smarowania 3 x dziennie, później silniejsze maści na grzyby Triderm, oraz steryd Novate bardzo silny tylko na receptę zero reakcji tylko się nasiliło zmiana leczenia zamiast maści na grzyby maść Altabactin czyli na bakterie (bez recepty kiedyś była na receptę obecnie nie) pełen nadziei zacząłem smarowanie, oczywiście przestrzegałem higieny na maksa oraz zero kontaktu intymnego zresztą piekło mnie tak bardzo i swędziło że po 3 tygodniu leczenia brałem już tabletki przeciwbólowe łagodziły ból i swąd ale nie rozwiązywały problemu zakażenia mijał 3 tydzień byłem załamany kto ma takie problemy zrozumie już nawet stosowałem metody naturalne obmywanie w wodzie z rozpuszczonym czosnkiem (piekło) obmywanie korą dębu itd nic poprawy tylko delikatne złagodzenie swędzenia i wtedy PRZEŁOM żona miała jedną saszetkę po sobie Tantum Rosa też dostępne w aptece bez recepty można nawet na saszetki kupić na sztuki, powiedziała spróbuj co ci szkodzi rozrobiłem całą saszetkę w mniej niż pół szklanki wody czyli mocny wywar jak zawsze umyłem się intymnie mydłem osuszyłem i postanowiłem obmyć tantum rosa umyłem wszystko łącznie pod napletkiem całego grzyba, skórę, napletek, jądra PIEKŁO STRASZNIE jak by ktoś mnie intymnie posypał pieprzem wytrzymałem kilka minut suszyłem bez zakładania bielizny (co ciekawe pieczenie było najgorsze za pierwszym razem, z kolejnymi myciami ustąpiło całkowicie) obmywałem 3 razy dziennie CUD POPRAWA !!!!! zmniejszyło się zaczerwienienie już po 3 dniach obmywania było widać znaczną poprawę, dokupiłem dodatkowo maść oparta na tym samym składniku co tantum rosa nazywa się Undofen Max, 1% krem, (10 mg / g), 15 g też bez recepty, obmywałem się 3 razy dziennie Tantum Rosa + ta maść i higiena na maksa z myciem mydłem suszeniem itd. (zawsze po obmyciu zostawiałem chwilę na wysuszenie) I POMOGŁO ! jestem zdrowy po prawie miesięcznej batalii chodź byłem już załamany, jeżeli komuś nie pomagają maści na grzyby i bakterie radzę spróbować tantum rosa i maści Undofen Max nie wiem czy na Wasz rodzaj zakażenia pomoże ale warto spróbować na pewno nie zaszkodzi. powodzenia w leczeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×