Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poziom glukozy a problemy metaboliczne


Gość mkmm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat. Niestety mam też sporo chorób, między innymi niedoczynność tarczycy i podejrzenie hashimoto, hiperandrogenizm, niedokrwistość, kamicę żółciową i ogólne problemy metaboliczne *( Mam skierowanie do szpitala, niedługo wybieram się na badania. Ale mam nieco inne pytanie. Przyjmuję lek na tarczycę (rano na czczo) i na obniżenie poziomu cukru (raz dziennie wieczorem). Miewałam podwyższone cukry na czczo od paru lat, jednak lekarze bagatelizowali to i zwalali na wiek dojrzewania (cukry nie przekraczały ok 115 na czczo). Jednak endokrynolog nie spodobały się cukry więc przepisała mi lek. I podczas brania leku kilkakrotnie badałam poziom cukru na czczo i w różnych odstępach czasu (jeśli chodzi o dni, tygodnie) otrzymałam takie wyniki: 101, 109, 102, 100, 133, 132, 115, 111. Co sądzicie o takich wynikach na czczo podczas brania leku na cukier? Żaden lekarz nic mi konkretnego nie powiedział, a endokrynolog skierowała mnie do szpitala na badania hormonalne. I czy te wszystkie schorzenia mogą mieć zły wpływ na serce? Bo serducho często mi kołacze (miałam bardzo wysokie tętno, do 170 podczas snu wyszło w trakcie holtera), ostatnio parę razy zemdlałam.Podczas wysiłku bardzo się męczę i też mam zasłabnięcia, a serce wali jak szalone. Ciągle jestem zmęczona, senna, często chce mi się pic i często odwiedzam WC przez to picie. Nie piję alkoholu, nie palę, stosuję liczne wyrzeczenia jeśli chodzi o jedzenie (zero fast foodów i innych świństw) :(Jak widać na marne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lidia SYCZ, Poznań

PAMIĘTAJMY, ŻE POZIOM CUKRU WE KRWI NIE PODNOSI ANI POWIETRZE, ANI WODA MINERALNA, LECZ ZJADANE WĘGLOWODANY: Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować od zaraz. Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego. WAŻNE. GLUKOZA NATURALNA* TO RYŻ, WSZYSTKIE KASZE, OWOCE, WARZYWA: Logika myślenia, postęp i spokój. Także wypowiadanie słów, które mają merytoryczną wartość. Wskazane są produkty zalecane i dozwolone wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. ***** GLUKOZA NIENATURALNA* TO MĄKA I CUKIER: Irracjonalne zachowania, częsta zmiana nastroju, nerwowość. Również wypowiadanie słów, które nic nie znaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×