Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gładka zmiana skórna na żołędzi penisa


Gość Robert W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od pewnego czasu mam na żołądziu zmianę skórną w postaci okrągłego, gładkiego *placka*. Jest ona całkowicie bezobjawowa - nie powiększa się, nie boli, nie ma dziwnego zapachu z penisa. Od tygodnia smaruję te miejsce Clotrimazolem, jednak nie ma on absolutnie żadnego wpływu na zmianę skórną, być może jest za wcześnie na efekty (wg ulotki 2-3 tygodnie kuracji). Zdjęcie zmiany: http://i.imgur.com/pRyXF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wasz bohater

Witam miałem to samo też szukałem odpowiedzi na pytanie i trafiłem na tą stronę, postanowiłem że jak znajdę odpowiedz na pytanie co to jest to wam powiem bo jest to mega męczące jak się szuka w całym internecie i nikt nawet jak się wyleczy nie napisze co to było Dla tego opowiadam co jak zrobiłem - na początku myślałem że to grzybica, ale maść nie dawała efektów Więc zacząłem zaparzać rumianek taki zwykły w torebkach - rozerwałem torebkę i nałożyłem warstwę rumianku na penisa, najlepiej na noc ale i w dzień to robiłem po 3 dniach już prawie nie było tego widać Nie wiem czy to efekt połączenia maści i rumianku czy tylko rumianku ale pomogło pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wydaje mi się że mam coś podobnego. Mam to od roku. Smarowałem różnymi maściami i rumiankiem. Nic nie pomogło. Zdjęcia zmiany: https://dysk.onet.pl/link/iF3yW https://dysk.onet.pl/link/pxf7W Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 35 lat i również mam podobny problem (tak mi się wydaje). Od ponad dwóch lat borykam się z bardzo irytującym problemem nawracających zmian skórnych na żołędziu. Wyglądają bardzo podobnie jak u Was (na samym dole umieszczę linki do zdjęć), ale u mnie te zmiany rosną w dosyć szybkim tempie od momentu pojawienia się (jeżeli nie zostaną potraktowane odpowiednim kremem/maścią sterydową Travocort 10mg+1mg firmy Bayer lub silniejszą maścią Daktacort 2%/1%, która działa szybciej, ogólnie zmiany znikają całkowicie po 3-5 dniach po zastosowaniu kremu- 2x dziennie). Zmiany zaczynają się pojawiać po około 24h od ostatniej higieny intymnej, testowałem to już wielokrotnie i żeby zapobiec pojawianiu się zmian wystarczy umyć miejsce raz na 12-16h lecz nie jest to rozwiązanie problemu ponieważ to że zmiany nie będą występować dzięki utrzymywaniu częstej higieny nie będzie to oznaczało ze jesteśmy wyleczeni bo wystarczy jeden raz zapomnieć o higienie przez 24h żeby zmiany pojawiły się na nowo. Zmiany nie wykazują żadnych dolegliwości, nie swędzą, nie pieczą, Odwiedziłem już kilku dermatologów i jak dotąd żadnej trafnej diagnozy, miałem wykonane badania krwi (ANA1,VDLR,RF,IgG,IgM) na obecność różnych wirusów i żadne z nich nic nie wykazało. Miałem również pobierany wymaz bezpośrednio ze zmienionej chorobowo skóry i również nic. Jeden z lekarzy podejrzewał że jest to jakiś rodzaj grzyba (lekarz był świadomy wszystkich wcześniejszych testów i badań) i zalecił zażycie leku o nazwie Flucol 150mg ( cała kuracja to 2 tabletki, 1 tabletka co 3 dni) niestety również bez efektów. W obecnej chwili jestem na etapie wykonywania badań (po wizycie u kolejnego dermatologa) pod kątem Chlamydi, która jest przenoszona drogą płciową. Bardzo wątpię w obecność Chlamydi ponieważ od ponad 10 lat mam stałą partnerkę u której nie występują żadne objawy ale warto jest sprawdzić każdą możliwość. Po za tym dermatolog zalecił również ewentualne badanie kału pod kątem Salmonelli i Shigella. Diagnoza Pana doktora to *Nawracające Balanitis circinata* co w sumie nic konkretnego nie wnosi. P.S. Zapomniałem dodać że od momentu kiedy zacząłem cierpieć na tą przypadłość to zauważyłem zdecydowanie częstsze występowanie Aft jamy ustnej. Możliwe że jest to tylko zbieg okoliczności lecz Pan doktor powiązał ten fakt i podejrzewał zespół Reitera i dlatego wskazał aby przeprowadzić badanie pod kątem Chlamydi. Jeżeli macie podobne objawy opiszcie swoje doświadczenia i przebieg choroby, ewentualne diagnozy stawiane przez lekarzy. Ja jestem ogólnie załamany ponieważ trwa to już ponad dwa lata. Moje życie seksualne strasznie na tym ucierpiało jak i również zdrowie psychiczne. Chciałbym się starać wraz z moją partnerką o drugie dziecko ale boję się żeby jej nie zarazić pomimo tego że lekarz powiedział że raczej nie ma czego się obawiać. Słowo *raczej* raczej mnie nie przekonuje, nie będę ryzykował. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z różnych stadiów zmian skórnych. Zmiana po kilku dniach bez leczenia ( bez stosowania maści) https://zapodaj.net/5ec532c479922.jpg.html Zmiana po około 10 dniach bez leczenia https://zapodaj.net/026ee60473a9c.jpg.html Zmiana po kilkunastu dniach po podjętej próbie leczenia tabletkami przeciwgrzybicznymi, bez efektu. Wszystkie mniejsze zmiany połączyły się w jedną dużą zmianę. https://zapodaj.net/d8dd85e4ce174.jpg.html Mam nadzieję że komuś to pomoże i liczę również na to że może ktoś miał taką samą dolegliwość i udało mu się ją pokonać lub chociaż trafnie zdiagnozować i podzieli się z nami cennymi informacjami. Jak tylko będę miał jakieś nowe informacje lub wyniki badan zaraz się nimi podzielę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, tylko ze na napletku. Od roku próbuje to wyleczyć a co chwile nowe sie pojawiają.... Powoli dochodzę jednak do wniosku ze moze to byc związane z opryszczką HSV2... W dodatku trzy miesiące po pojawieniu sie pierwszego dopadł mnie półpasiec... Nie wiem ale wydaje mi sie ze to jest ze sobą powiązane, bo nigdy na nic nie chorowałem a tu nagle jedno i drugie... Ja robiłem badania na HIV i Kile, wynik negatywny... Ciekawe czy autor sie z tym uporał? Kurczę tylu facetów i żaden lekarz nie znalazł rozwiązania? Jakaś masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. A więc badania na Chlamydię wykonane, zdecydowaliśmy razem z partnerką że oboje się zbadamy żeby mieć pewność. Badania były z moczu i koszt łącznie to 314zł. Jesteśmy biedniejsi o te 314zł ale za to pewni że to kolejna zła diagnoza.. Powoli tracę wiarę w to że kiedykolwiek dowiem się co mi dolega... Jak tylko dowiem się czegoś nowego to zaraz dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś rumianek? Zaparzyć go i z tej torebki wyciągnąć trochę tego zapalonego rumianku i zrobic okład z niego (no chyba ze jestes obrzezany to masz problem) ale u mnie wydaje mi sie ze po kilku takich okładach zmiany sie zmniejszyły i zanikają... Maści steroidów tez próbowałem Travocort miałem przepisany i lipa tylko mi żyły napuchly... Ktos gdzieś kiedyś pisał o rumianku i o tym aby nie stosować steroidowych maści na członku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem jeszcze z rumiankiem ale mam zamiar to przetestować tylko zastanawiam sie jak to zaaplikować. Za kilka dni dam znać czy są jakieś efekty ponieważ znowu coś mi wyskoczyło na *wacku* i to pomimo odpowiedniej higieny tzn przemywanie przynajmniej raz na 10-12h. Trochę mnie to niepokoi bo zawsze pojawiało się coś dopiero po 24h od ostatniej higieny. Co do maści to mi Travocort wystarcza choć początkowo stosowałem Dactacort ale dermatolog stwierdził że jest zbyt silny i może Travocort da sobie z tym radę i tak też jes, choć wydaje mi się że z każdym użyciem gdy pojawiają się kolejne zmiany maść działa słabiej. To tyle ode mnie na razie, dam znać czy Rumianek przyniósł jakiś efekt. Pozdrawiam wszystkich cierpiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak coś znajdziesz lub rozwiążesz co to jest... Ja byłem u dwóch dermatologów i lipa, stosowałem ten rumianek ale na początku wydawało się że pomaga a później rzeczywiście lipa... Siedze na amerykańskich stornach i jedną znalazłem z podobnym przypadkiem i tam lekarz kazał leczyć Lamisilem... stosuję go tydzień na razie dupy nie urywa ale zobaczymy, każą dwa tygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×