Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz (narośl) na wątrobie wielkości jaja kurzego


Gość Arkadius2103

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arkadius2103

Panie doktorze,mam 2 pytania. 1.Czy jest przeciwskazaniem do przeprowadzenia usunięcia guza (narośl-brak zmian nowotworowych)metodą laparoskopową w czasie menstruacji,ponieważ żona w czasioe planowanego pobytu w szpitalu może ją mieć? 2.czy taka narośl może znowu się pojawić ? i jakie jest prawdopodobieństwo? .Dziękuję za odpowiedz.Arkadius2103.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Trudno powiedzieć czy możliwy jest nawrót takiej zmiany. Czy wykonano biopsję? Możliwośc menstruacji należy skonsultować z lekarzem. Wystąpienie krwawienia będzie przeciwskazaniem do zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie.. mam znajomego, ktory jest chory na HCV, dodatkowo ma guza,narośl przy wylocie wątroby... chcialabmym sie dowiedziec co w takim przypadku najelepiej zrobic... czy operacja wyciecia jest ryzykowna? a moze jakies leki? znajomy ma 25 lat... nie ukrywam ze boi sie robic cokolwiek w tym kierunku gdyz w jego rodzinie juz byl przypadek guza na nerce .. po operacji po kilku mc nastapil zgon... czekam na odp. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wszystko zależy od wielkości i lokalizacji zmiany. Decyzję powinien podjąć lekarz chirurg. Zwlekanie tylko pogarsza rokowanie. Kolega powinien jak najszybciej skonsultować się w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, a jakie są następstwa jak się nie zgłosi.. chcialabym się mniej wiecej dowiedziec o tej chorobie, a dokladnie tym przypadku co opisalam, by uzyc to pozniej jako argumenty w przekonywaniu jego by jednak poszedl do lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×