Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badania przed operacją tarczycy


Gość Zuzanna

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku może 4 lat odczuwam coś przeszkadza mi czasem w przełyku, miewam zgagi, a od ok. 3 miesięcy stale dotkliwie boli wyżej przy *rurze* pod brodą (krtań, tchawica, przełyk?) tuż po lewej stronie, bardziej czuję coś *obcego*w przełyku, i jakbym jakąś gęstą flegmę chciała przełknąć, i strasznie piecze zgaga, początkowo lekko pobolewało. U lekarza od dawna szukam przyczyn, ale podczas badania wzrokowego, tj.zajrzenia w gardło nic nie wynikało. Obecnie być może migdałki, bo jakby coś wydzielają. Proszę Pana o opinię. Jakie badania diagnostyczne powinnam wykonać? Czy może to byc brodawczak migdałka/migdałków? W dodatku od wczoraj mam jakby zapalenie tchawicy i krtani, które już wiosną tego roku przeszłam, długo chora byłam, choć tylko antybiotyk przepisano mi na 4 i pół dnia. Czy może to wszystko mieć związek z przebytym zapaleniem krtani, tchawicy i oskrzeli? Czy może mieć związek z obecnością raka brodawkowatego tarczycy, ostatecznie potwierdzonego w październiku kolejną biopsją 1cm guzka po lewej str. tarczycy, wykrytego przy okazji usg tarczycy (którego 4 lata temu nie było w usg tarczycy), na którego wycięcie muszę jeszcze w kolejce poczekać? Czy ta sytuacja z przełykiem może mieć znaczenie co do operacji tarczycy? Czy można podczas operacji tarczycy jednocześnie wykonać też ewentualnie potrzebną operację migdałków bądź innej zmiany w przełyku lub tchawicy? Czy to byłaby ta sama droga/technika operacyjna, czyli jedno nacięcie, jedna blizna w tym samym miejscu, czy zupełnie inną drogą? Bardzo zalezy mi na jak najszybszej podpowiedzi, gdyż myślę że w styczniu czekuję operacji. Serdecznie z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Badania przed operacją tarczycy* - Dlaczego nie mam żadnej odpowiedzi, czy moje pytanie jest zbyt trudne? No proszę: jakie badania diagnostyczne należy przeprowadzić, aby znaleźć przyczynę dolegliwości w wyższej części szyi -przełyku, krtani, tchawicy, czy w głębszej okolicy gardła (bo w zwykłym badaniu wzrokowo laryngolog nie widzi przyczyny* i przy jednoczesnej obecności 1 cm guzka potwierdzonego biopsją jako raka brodawkowatego płata tarczycy) ??? Gdzie powstaje widoczne miejsce nacięcia (blizna) chirurgicznej operacji w takich przypadkach? Czy możliwe jest w trakcie operacji usunięcia tarczycy przeprowadzenie jednoczesnej operacji ewentualnie którejś z w/w części szyi, oraz wykorzystując to samo miejsce nacięcia w trakcie operacji tarczycy, aby była jedna blizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×