Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie raka odbytu


Gość Julita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może zacznę od początku, moje problemy zaczęły się jakoś w połowie września, miałam mdłosci, nie miałam apetytu, zgagi itd, wszystko to skłoniło mnie do wykonania gastroskopii, która poza niedomogą wpustu niczego nie wykazała, wszystko ok. Potem doszły do tego dziwne bóle pod żebrami z lewej strony, dlatego zrobiłam morfologię, wyniki w normie, OB 5, jedynie co to wskaźnik mpv wynosił 7.9 przy normie od 8, ale lekarz powiedział, że to nie jest nic niepokojącego. Bóle nie ustępowały, więc zrobiłam USG jamy brzusznej i ukłądu moczowego, też wszystko w porządku, dostałam lek Debretin czy jakos tak, brałam, bóle minęły, więc się cieszyłam, że mi przeszło. Jednak w listopadzie pojawił się gorszy problem, a mianowicie krew na papierze toaletowym.. W kale jej nie zauważyłam, były to śladowe ilosci krwi, poszłam więc do chirurga, po badaniu nic nie stwierdził.. ani żylaków, ani zadnej szczeliny ani nic, powiedział, że może po prostu mam podrażnioną śluzówkę i dął czopki. OD września też często swędziało mnie w okolicy odbytu, potem doszło pieczenie no i ta krew, więc myślałam, że to może hemoroidy, no, ale chirurg ich nie stwierdził. Od czasu brania czopków aż do tej soboty było wszystko dobrze, nie było krwi, no, ale w sobotę poczułam potrzebę skorzystania z toalety i w tym samym momencie czułam tak jakby kał się przemieszczał i poczułam w okolicy odbytu taki dziwny ból, tak jakby ten kał o coś się otarł.. i wtedy znowu sie pojawiła krew. Bardzo mnie to niepokoi, bo skoro nie stwierdzono hemoroidów to co to może być? Od wczoraj też podczas siedzenia czuje ból w podbrzuszu, taki sam jak bóle menstruacyjne.. Z tego co wyczytałam w internecie ból podbrzusza i krew to rak odbytu, bardzo się boję, że to właśnie to :( jutro powtarzam morfologię, ale aż się boje wyników, ide też do chirurga.. czy te objawy moga świadczyc o raku odbytu? Miewam też zaparcia, tzn. mój stolec jest w postaci małych twardych kulek, biegunek nie miewam i od września ni emiałam, stolców *ołówkowatych* tez nie. Proszę o radę i szczerą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś? Może dodam jeszcze, że mam tylko 19 lat, nie chciałabym miec raka w tym wieku, ale ni emogę go wykluczyć.. Dodam też, że krew utajona w kale wynik ujemny. Ale mam tez takie pytanie odnośnie morfologii, ostatnią robiłam w październiku, wczoraj powtórzyłam i tak, w paźdierniku hemoglobina wynosiła 13.5, teraz 13.0, MPV wtedy 7.9, teraz 8.5, a najgorsze OB, wtedy 5, a teraz wzrosło do 9, troche się zmartwiłam tymi wynikami, oczywiście wszystko jest w normie, no ale hemoglobina spadła, podwyższyło się OB, czy to może być poczatek jakiegos nowotworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co czekam na wizytę w tej poradni proktologicznej, ale czy może mi ktos powiedzieć czy moje podejrzenia mają jakies podstawy? i te wyniki krwi, czy to, że ta hemoglobina troszczeczkę spadła i to Ob może świadczyć o nowotworze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz juz jakies dökladniejsze badania ale moja znajoma miala tez we wrzesniu takie same objawy w listopadzie zrobila koloskopie i okazalo sie ze to byl polip w jelicie, ktory natychmiast usuneli i juz jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona to samo powiedział proktolog po zrobieniu anoskopii. Nic tam nie ma, no chyba, że mam coś dalej w jelicie, ale niestety skierowania na kolonoskopię nie mam, a prywatnie robić nie będę. Poza tym krew sie juz nie pojawia, więc na razie żyję w miare spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×