Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nietrzymanie moczu u dziecka


Gość marysia1980r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marysia1980r

Witam Serdecznie mam problem z 9 letnią córką. Skończyła 9 lat i moczy się w nocy, ale nie tylko. Ze wszystkich badań które jej robiłam wychodzą dobre wyniki. Bierze lekarstwa przypisane przez specjalistę ale to nic nie daje. Ograniczam jej picie wieczorem, zawsze przed snem przypominam jej o skorzystaniu z toalety, gdy już zaśnie budzę ją po jakichś 2-3 godzinach aby ponownie oddała mocz. Wiem, że nie powinnam jej budzić ale wiem, że muszę, bo inaczej na pewno się zmoczy. Próbowałam już chyba wszystkiego ale to na nic. Byłam u nefrologa i urologa i nie ma poprawy. Po za tym zdarza się jej oddać mocz w dzień, na przykład jak bawi się z psem, wszystko jest w porządku, ale do czasu. Zazwyczaj próbuję to przede mną ukryć, na przykład jak ja rozwieszam pranie, widzę jak szybko idzie do łazieńki, po czym zamyka drzwi, pytam jej czemu zamknęła, odpowiada, że zaraz wyjdzie. Jak wyjdzie i idzie do siebie do pokoju, wchodzę do łazieńki i się rozglądam, zajrzę pod wannę a tam co? mokre spodnie i majtki. Próbowałam się jej pytać, podejść jakoś, ale jak już spytam w prost to odpowiada, *że spodnie wpadły jej do wanny i nie chciała nic mówić, bo bym była zła* , oczywiście wiem, że to nie prawda, ze spodni z daleka czuć mocz. Próbuję z nią o tym porozmawiać ale na wszystko ma gotową odpowiedz, już nie wiem co z tym zrobić. Gdzie? , do jakiego specjalisty powinnam się udać z córką. Była bym wdzięczna za odpowiedz, wobec zachowania córki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Marysiu, taki sam problem ma moja córka z synkiem. Mój wnuczek ma 7 lat i tej pory spi jeszcze z pampersem. W ciągu dnia też zdarza się mu zmoczyc bieliznę. Ciągle trzeba mu przypominać o toalecie i też zmyśla przeróżne historyjki, jeśli uda mu się zmoczyć. Wprawdzie nie chowa ubrań po kątach, ale żeby ukryć zdarzenie, chodzi w dalszym ciągu w tych samych, czyli mokrych. Przeprowadzenie szeregu rodzajów badań lekarskich i wykluczeniu przyczyn czysto organicznych spowodowało szukanie pomocy u psychologa. Nie znamy jeszcze wstępnych wyników terapii, ponieważ trwa zaledwie 4 tygodnie, ale mamy nadzieję, że to właściwa droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×