Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naderwane więzadło krzyżowe i poboczne piszczelowe


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem 20 letnią aktywną dziewczyną Na początku listopada tego roku doznałam urazu kolana wynik rezonansu jest następujący : Więzadło krzyżowe przednie na całej długości pogrubiałe o nierównych obrysach zwłaszcza w okolicy przyczepu piszczelowego , obraz jak w przypadku bardzo dużego stopnia naderwania ACL , brak pośrednich cech całkowitego zerwania więzadła krzyżowego przedniego . Więzadło krzyżowe tylne z cechami dużego naderwania w okolicy przyczepu udowego Niewielki naderwanie więzadła pobocznego piszczelowego Widoczne zmiany obrzękowe śródkościa na tle pourazowym w tylnej części kłykcia bocznego kości udowej na obszarze wielkości około 20mm , oraz tuż poniżej przyczepu udowego więzadła pobocznego piszczelowego wielkości około 10mm zmiany obrzekowe tkanek miękkich w okolicy więzadła pobocznego piszczelowego cechy naderwania troczka przyśrodkowego rzepki niewielkie zmiany obrzękowe w dolnej części głowy bocznej mięśnia czworogłowego uda niewielka ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym oraz w przedziale środkowym stawu kolanowego przestrzenie płynowe wielkości 13mm w dole podklonaowym w okolicy głowy przyśrodkowej mięśnia brzuchatego łydki Moje pytanie to co kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego i jak szybko taki zabieg powinien być wykonany ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pacjent nie wiele mogę pomóc aczkolwiek już widzę ze sporo tego jak na jedna osoba a co tu dopiero mówić o jednym kolanie. Ortopeda powie Ci wszystko dokładnie ale raczej pożegnaj się z sportem na wysokim poziomie aktywności i intensywności ćwiczeń. Konieczna będzie artroskopia może nawet kilka w tym i rekonstrukcja więzadeł. Tu nie mam dobrych wieści ponieważ sama rekonstrukcja kosztuje około 6 tysięcy a artroskopia niecałe 2500 ja płaciłem jakiś czas temu 2400 ale z tym to rożnie. Na kasę chorych możesz czekać nawet prawie rok zależy jak bardzo intensywny jest ból a prywatnie operacje masz niemal natychmiast ale o cenach już wspomniałem. Po operacji powrót do pewnej przyzwoitej sprawności stawu może trwać nawet kilka miesięcy i raczej konieczna będzie rehabilitacja - dodatkowe koszty. Są też dobre wieści. Istnieje cień szans na to ze rezonans nie pokazał dokładnie tego co się dzieje. Wystarczy np ruszać nawet druga noga podczas prześwietlenie i już zdjęcie może być trochę zniekształcone. Następnie lekarz który oceniał to co pokazało zdjęcie mógł się pomylić. Dopiero gdy zrobi Ci artroskopie na ekranie zobaczyć wszystko od środka i będzie wiedział jaki tryb dalszego postępowania zastosować ale jeśli mam być realisto to tak jak wspomniałem czeka Cie mnóstwo wydatków dużo bólu i godzenie się z myślą ze to koniec sportu. Jednak nie zapominaj ze nie jestem lekarzem i to ja mogę się w dużym stopniu mylić ale przeszedłem już kilka urazów kolana to niestety jakąś wiedzą mogę się wykazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×