Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawrotowa torbiel włosowa


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam wielki problem od 10 lat zmagam sie z torbielem wlosowym mialam juz ok 5 czy nawet 6 operacji i nic nie pomoglo teraz jestem ok 2 lat po operacji bo juz nie mam sily sie z tym zmagac powiecmy ze sie do tego przyzwyczailam moze jest to glupie algdy zacznie mnie bolec i puchnac przykladam sobie masc ihtiolowa i to peka i okropnie smierdzaca ropa wycieka czy jest wogole jakas szansa na pozbycie sie tego?? blagam o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek Karpowicz

1. masc ichtiolowa - bardzo zly pomysl - powoduje obrzek i bol, i bardzo szybko zwieksza sie tylko efekt uboczny tej choroby 2. nie wiadomo czemu - pomaga przemywanie woda utleniona (chociaz niektorzy chirurdzy zalecaja nadmanganian potasu i tzw. *posiadowki*). 2a. powyzszy punkt dziala tylko do czasu - jak peknie = ulga, jak nie peknie - okrpny bol. 3. jak dlugo nie peka i prawdopodobnie w polowie tylka sie to ma = operacja. ja mialem dwie. po pierwszej nawrot w ciagu 6 miesiecy, po drugiej ok roku. nie mowie o nacieciach, wizytach *poniewaz trzeba ulzyc* itd. kazde naciecie pomaga, ale to i tak wraca 4. chirurg rozmawial ze mna dosc szcerze, bo dosc duzo z tym przezylem - po operacji pozegnalismy sie slowami *do zobaczenia* 5. ogolenie tylka pomaga - warto nauczyc sie samemu (da sie!). jedynym sensownym srodkiem jest higiena, ale w zasadzie to tylko doraznosc 6. starac sie unikac siedzenia w biurze, ale z doswiadczenia wiem, ze jazda samochodem jest gorsza (zwlaszcza po 500-1000km dziennie) 7. nie wiezyc w leki typu dalacin i inne antybiotyki - dla mnie rozwalily tylko zoladek. 8. nie wierzyc w cudowne wylecenia laserami, albo w to, ze zaszyty tylek po operacji jest lepszy od niezaszytego. jest tylko jedna rzecz: niezaszyty czasem goi sie w 6 miesiecy - *uniesprawnia*. Mi ponownie zaszyto *kieszen*, ale juz wiem, ze ciezko dla chirurga jest wyciac wszystko, by sie nie odnawialo. 9. istnieje sporo osob, ktorym po pierwszej operacji przeszlo, ja znam tylko takich, ktorym nie przeszlo, chociaz rozny jest stopien *przykrosci* z powodu posiadania tego schorzenia. 10. tak, mozna nauczyc sie z tym zyc. ja mialem 10 letnia przerwe, z klasyfikacja do drugiej operacji po pierwszych 6 miesiacach, co oznacza 9,5 roku zycia z choroba. 11. jest jedno sensowne formum dotyczace choryby: www.pilonidal.org 12. mimo, ze za pierwszym razem (operacja) mialem miec znieczulenie podpajeczynokowe, to cos nie poszlo tak i troche mnie w sedacje wpedzono - bardzo zle to znioslem. 13. mimo niecheci (po efektach pkt12), znacznie lepiej znioslem znieczulenie od pasa w dol, ktore nie wyszlo w pkt 11. 14 szacuje sie, ze jest 6 osob/100 tysiecy, ktore choruja na te chorobe. dziwnym trafem ja i spokrewniony kolega ze mna ja mamy. ale tu sie wymienia takze efekt genetyczny. szacunki sprzed wielu lat z rzeczonego forum.... bardzo duzo czytalem, sporo porozmawialem z chirurgami. na kilku lekarzy pierwszego kontaktu moim zdaniem z jeden rozpozna ta chorobe. Pozdrawiam, Marek Karpowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zachorowalam na tą chorobę mając jakieś 15 lat, ale to samo *przechodzilo* , więc nic z tym nie robiłam. Teraz mam 23 lata i w marcu znowu sie pojawilo. Byłam u lekarza, który zalecił maść * ichtiolową i przykladanie do zmiany lodu (!!!)... wyladawalam u chirurga, który od razu wiedział co to jest i dał skierowanie do szpitala, ale wcześniej ropień nacial i wyczyscil. Operacja odbyła się 11 kwietnia. Tam mi zrobili zabieg zbyt płytko i po 2,5 miesiąca torbiel nawrocila. Czeka mnie druga operacja, na która już dostałam skierowanie. Teraz mam dwie dziury, z których cały czas sączy się ropa. Okropna przypadłość :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolcia23

Witam, miałam ten sam problem 9 lat temu.  Okropny ból w miejscu miedzy pośladkami. Zwlekałam z pójściem do lekarza bo myślałam ze to bol krzyża. Po 2 tygodniach odważyłam sie pójść do chirurga i okazało sie że to torbiel włosowa. Nie obyło sie bez nacięcia bolącego miejsca, lecz pod skórą było sporo ropy i znieczulenie nie działało wcale bo był stan zapalny i niestety " cięcie na żywca".  Bolało okropnie.         Po dwóch miesiącach odbyła sie operacja z wycieciem wadliwego miejsca i dolegliwości ustały.

Minęło 9 lat i niestety torbiel powróciła, więc " powtórka z rozrywki" i od nowa zabiegi, leczenia.

 

Jeśli podejrzewacie ze to torbiel to należy jak najszybciej udać sie do lekarza, aby w razie potrzeby nacięcia chociaż znieczulenie zadziałało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kolejnym razem udałem się do kliniki VH Center w Częstochowie. Wykonali zabieg naprawdę profesjonalnie i do tej pory nie ma nawrotu. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc! Polecam klinikę z całego serca. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2020 o 11:15, Gość Eryk napisał:

Za kolejnym razem udałem się do kliniki VH Center w Częstochowie. Wykonali zabieg naprawdę profesjonalnie i do tej pory nie ma nawrotu. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc! Polecam klinikę z całego serca. :) 

Ja również przeszłam zabieg w powyższej klinice i po roku nadal nie mam żadnych nawrotów :D Świetna kadra pełna profesjonalistów. Warto szukać u nich pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×