Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Osłabienie i skurcze serca u nastolatka


Gość Patiszon *)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patiszon *)

Witam mam problem . Mianowicie . Zaczęło się niepozornie w jeden z dni wakacji spokojnie siedząc sobie przed telewizorem uczułem dodatkowy skurcz serca . Od sierpnia Tamtego roku borykam się z różnorodnymi dolegliwościami . Najgorsze jest to że np : czasami 3-4 Dni nawet raz 3 tygodnie bez skurczu dodatkowego a wczoraj gdy leżałem grałem na telefonie i trzask zatrzymanie serca na około sekunde i potem zacząłem badac sobie puls po 60 sekundach dodatkowy skurcz . zdenerwowałem się i poleciałem napić się wody . Mój organizm nie raz wykręcał takie numery Najgorzej czułem się kiedyś wieczorem gdy puls miałem około 200 I poprostu nie mogłem się uspokoić . Kiedyś jakieś 2 Lata temu byłem u lekarza sportowego i robili Badania i powiedział że serce za mocno bije . Więc zrobiłem EKG , TSH KREW MOCZ wszstkow normie . Rok później na tych samych badaniach EKG szybkie ale dobre . Ale mniejsza z tamtym . Teraz mam takowe skurcze odczuwałem maksymalnie 3 dodatkowe w ciągu dnia ale bardzo się po tych skurczach bałem. Mam także takie coś że nagle przychodzi takie jak by to nazwać osłabienie ale coś w stylu z gardła żołądka nie mam zabardzo siły wtedy i musze koniecznie cos zjeść słodkiego lub coś . Zdarza się także to jak to nazwałem osłabienie siedząc przed komputerem za długo . Mam 15 Lat . Nikt u mnie w rodzinie nie chorował na serce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy nie są nasilone, zaostrzają się z tego co piszesz w chwilach stresu, to normalne, nie przejmuj się. Taki stan często pojawia się w momencie wzrostu organizmu lub niedługo po tym okresie - serce też podlega wzrostowi i czasem potrzebuje więcej czasu na dostosowanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patiszon *)

A czy mógłby Pan powiedzieć dlaczego gdy np siedzę sobie przed komputerem jestem spokojny to czasami moje serce zabije tak dziwnie trochę słabiej niż normalne uderzenia i wtedy dopada mnie lęk i myślę o nie wiadomo czym . Czuję takie w gardle odbicie i odrazu lęk i to aby pobudza mnie do złego samopoczucia boję sie wtedy . PS . A czy gdy np : po bardzo dużym wysiłku sportowym (uprawiam Piłkę Nożną znaczy się gram w nią a uprawiam Freestyle Football).Po dośc wyczerpujących treningach gdy odrazu po graniu wlece do domu to serce bardzo szybko bije a gdy zwalnia to się zatrzymuje na ,5 sekundy i zaś powoli wraca do normy . Czy to też jakiś objaw . Jak ostatnio jechaliśmy na mecz to miałem z 7 dodatkowych skurczy w ciągu 5 minut przed meczem a po meczu wszystko dobrze bez dodatkowych . Nie wiem skąd się to u mnie wzięło . A moje problemy zdrowotne zaczęły się od brzucha jakiś płyn miałem od tamtego czasu pojawiały sie różnorodne objawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×