Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Włókniak, tłuszczak lub powiększony węzeł chłonny u dziecka 1,5 roku


Gość Dominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój syn ma nad mostkiem ruchomy guzek, w tej chwili wielkości ok 4mm. (guzek zauważyłem jakiś rok temu, ale wtedy był dużo mniejszy, praktycznie nie zauważalny gołym okiem, na początku roku przechodził wirus rota i po tym guzek znacznie urósł ( do wielkości ok 4mm) Byłem u onkologa dziecięcego i powiedział żeby guzek (stwierdził że to może być tłuszcak, włókniak lub powiększony węzeł chłonny) obserwować i za 3 miesiące przyjść na kontrolę. Dzień później byłem u chirurga dziecięcego, który zbadał guzek palcem ( stwierdził że to może być tłuszczak, włókniak lub kaszak) i kazał go usunąć. Na USG potwierdzili mi tylko wielkość guzka i prawidłowość tarczycy. Co robić w takim przypadku, z jednej strony nie chciałbym usuwać czegoś co w ogóle nie przeszkadza mu w funkcjonowaniu z drugiej strony boję się żeby ten guzek nie przeistoczył się w coś groźnego. Czy mój syn nie jest za mały na tego typu zabieg? Czy takie zabiegi przeprowadza się pod znieczuleniem miejscowym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Można guzek poobserwować, jeśli nie zniknie lub zacznie rosnąć to wówczas usunąć. Jeśli chodzi o znieczulenie, to taki maluch może nie dać sobie tego wyciąć w znieczuleniu miejscowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój synek miał od urodznia powiekszonego na szyi węzła chłonnego. Lekarze mówili żeby się nie martwić ponieważ tak niektóre dzieci mają. Węzeł się ani nie pomniejszał ani z wiekiem nie rósł ( ale był wyrażnie widoczny )....Synek ma już 3,5 roczku ,ostatnio całkiem przypadkowo zaczełam dziecku podawać tran, po tygodniu zorientowałam się że węzła wogóle nie widać. Nie wiem czy to zasługa tranu czy przypadek ale wydaje mi się że to tran pomógł .Zawsze można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×