Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrzody naskórne na szyi


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiaja mi sie bolesne czerwone guzki ktore po czasie zmieniaja sie w czerwone bolesne duze guzy najczesciej wystepujace na tylnej czesci szyji nie zawieraja duzej ilosci ropy czasem w min. stopniu ale jest ta ropa brudna i maziowata przy tym wystepuje ogromny swiad!!!prosze o pomoc!!leczylem sie u wielu lekarzy ale bez skutku!Z powazaniem Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to mam, w odstepach co dwa lata. Rana ciagle sie powieksza i wedruje, czasem wchodzi we wlosy. W tej chwili osiagnela rozmiary ok. 5 x 8 cm. Skore jakby cos rozmiekczalo i *zjadalo*W ranie pojawiaja sie biale, twarde korzonki. Zona wyciaga mi je pinceta. Sa ich setki w czasie przebiegu calej choroby. To jakby obca tkanka, ktora wrasta w skore. Usuwanie tych twardych wrostow powoduje gojenie sie rany. Zadne masci nie pomagaja. Ani jod, ani cortison. Piekacy bol i swedzenie sa potworne. Pomaga smarowanie fioletem z gencjany. To nieagresywny, ale silny srodek antyseptyczny, ktory pomalu obsusza rane. Gojenie sie trwa okolo 6-8 miesiecy. Moze to Lupus Discoid, albo inna slabosc ukladu immunologicznego. Zaden lekarz, ktorego odwiedzalem, nie spotkal sie z takim przypadkiem. Moze ktos jednak wie, co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Może warto byłoby pobrać wycinek z brzegu takiego owrzodzenia i poddać go badaniu histopatologicznemu. Wynik takiego badania może jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czym jest ta zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×