Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Komplikacje pooperacyjne po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego


Gość Adam, lat 19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 27 lutego miałem przeprowadzony zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego, po którym miałem mieć już spokój z brzuchem, lecz jest przeciwnie. Trzymałem się diety i zaleceń lekarza. Moje problemy po operacji: - ból trzustki(raz na 2 dni, nie raz przeszywające do pleców), - ból wątroby(około raz dziennie, teoretycznie wątroba nie boli, ale jednak ją czuję), - ból przewodu żółciowego(średnio co godzinę), - ból żołądka(raz na kilka dni), - co jakiś czas ból brzucha(raz na 2-4 tygodnie, nie jestem w stanie określić gdzie on występuje), ale taki ból, że nie można wytrzymać, ustaje po 10-15 minutach, - rano nie mogę jeść, przy tym mam zgaga, jeszcze ból(nacisk) w klatce piersiowej - czuje często w gardle jakbym miał jedzenie, - odbija mi się często kwasem żołądkowym lub jedzeniem i również ból(nacisk) w klatce piersiowej - od operacji schudłem 9 kilo(ważyłem 68, teraz 59) Wszystko zaczęło mi się po operacji, czuje się coraz gorzej, fizycznie i psychicznie, spadła mi kondycja, odechciewa mi się wszystkiego, ciągłe uczucie zmęczenia. Co mogło mi się po tej operacji podziać? Co mam na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas operacji gdy pompowali zoladek gazem -nie pamietam juz jakim- mogli Panu rozerwac dolny zwieracz przelyku co skutkuje refluksem, stad te problemy: *- ból żołądka(raz na kilka dni), - rano nie mogę jeść, przy tym mam zgaga, jeszcze ból(nacisk) w klatce piersiowej - czuje często w gardle jakbym miał jedzenie, - odbija mi się często kwasem żołądkowym lub jedzeniem i również ból(nacisk) w klatce piersiowej*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyjmowaniu drenu poczułam taki ból że prawdopodobnie krzyknęłam {ja nie słyszałam siebie} wiem tylko że na moment zginęła mi z oczu sala,a przed oczami ukazał mi się cały układ jelit. Po prostu widziałam swoje jelita.Na 3-ci dzień wypisano mnie do domu, jeszcze nie mogłam sobie zdawać sprawy o następstwach. A po tygodniu zorietowałam SIĘ ŻE WOGÓLE NIEMAM odruchu wydalniczego.Zabieg miałam 04-06-2012 i do dziś to trwa. Jestem załamana co dalej????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×