Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kaszak na oku


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku tygodni badz nawet miesiecy mam przy prawym oku w jej kaciku niewielka biala krostke ktura nie jest uciazliwa tylko strasznie przeszkadza i jest widoczna bo ma wielkosc glowki od szpilki poczytalem w internecie ze moze byc to kaszak. Bylem u dermatologa i okulisty ale poprzepisywali mi roznego rodzaju mascie ktore nic nie daly. Dermatolog zaproponowal mrozenie tej krosty, ale nie wiem czy to jest bezpieczne w tym miejscu. Dlatego mam pytanie jak usunąc kaszaka i czy moga byc problemy jezeli bede z tym zwlekal ? Z gory dziekuje i pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze przez to oko zaczelo mi sie lekko luszczyc a czasami nawet pieklo w miejscu tej krosty a co gorsza takie samo uczucie czuje tez i w drugim oku nie wiem co robic i jak wyleczyc oczy by byly zdrowe jak przedtem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam ci babciny sposob..mnie i calej rodzinie zawsze pomogl..wez igle do szycia..nawlecz nitke, na koncu zrob supelek..pozniej przyloz do oka..i przeciagaj nitke po jeczmieniu..zeby go rozgrzac..w jedna i w druga strone..uwazaj tylko na oko..lepiej zeby ktos ci to zrobil...poniewaz jest on troche duzy powtorz to ze 2-3 razy dziennie..gwarantuje ze jesli to jeczmien to ci pomoze...daj znac czy mialam racje *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisalem ze to jest kaszak a nie jeczmien, na poczatku tak wygladalo wiec stosowalem rozne sposoby na jeczmien nawet ten z nitka ale nic to nie dalo, po czasie zrobila sie ta krostka wygladajaca jak pryszcz i z czasem rosla :/ nie wiem co mam robic a czuje ze moje oczy z dnia na dzien slabna, łzawia, szczypia w kącikach:( za wszelka pomoc dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kaszaka na oku, lecz usunołem go *ciepłem*. Bierzesz pierścionek i trzesz go o jakiś materiał do porządnego rozgrzania i przykładasz do tego kaszaka. Powtarzaj tą czynność w wolnych chwilach. (albo możesz wlac do małego słoika gorocą [prawie wrzącą] wode). Mianowicie, można tez usunąć kaszaka przez wycięcie go {operacja}. Polega ona na wywinięciu oka na druga stronę i wycięcia go narzędziami chirurgicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakieś brednie co tu piszecie mam taką dużą krostę na prawym oku tuż przy kanale łzowym okulistka dała skierowanie na zabieg przecięcia ale zaznaczyła , że moze to być niebezpieczne dla wzroku, terz próbowałam przecinać i wyciskać ale bez efektu.W tej chwili obawiam spozdrawiamię czy to nie ziarniak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kaszaka prawie pól roku, tak jak Spider lekarka kazała leczyć ciepłem, właśnie pękł, ale jest mały otwór i torebka wyszła odrobinę boję się, to dusić, do okulistki mam za miesiąc, ale jutro wdepnę może przyjmie mnie bez kolejki, jakby nie było to z ciepłem to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego okładu to dwa razy dziennie po 15 minut, po wszystkim napisze co z tego wyszło, dziwne rzeczy tu piszecie, klinika? Laser? Bez przesady? Słyszałam o bliznach też ściema, moja znajoma miała i bardzo szybko jej się zagoiło, ważne jest żeby samemu nie dusić, a szczególnie, jak jest niedojrzały, a zanim się dojrzeje może minąć parę miesięcy, kasze można wydusić, ale torebka może zostać i od nowa będzie wyrabiać się kaszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA MAM SPOSÓB * Cześć wszystkim wczoraj zrobiła mi sie taka biała duża krosta na powiece, tak na samym brzegu, bolało i było za czerwienione. biała duża krosta. dziś wpadłam na pomysł zaparzyłam herbatę pół szklanki i moczyłam w tej gorącej herbacie wacik i przykładałam go do tej krosty( taki bardzo goracy wacik, az mnie parzyło). po 5 minutach krosta zrobiła sie mniejsza i juz nie biała, a czerwona. ale powoli znikła. Mi pomogło mam nadzieje ze wam tez *pomoze Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zrobilo mi sie cos dokladnie takiego samego po wewnetrznej stronie powieki lewego oka. Nie jest to kaszak ani jeszmien. jest to malutka biala krostka. czy jest jakis sposob, zeby sie tego pozbyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agatka z domu puchatka

no ja mam taka krostke białą w w lewy kąciku prawego oka z jakieś 3 miechyy :) siora mi mówi ,że mi przyłoży rumianek i bedize good :D nie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażyna

Ja mam taki kaszak na samej krawędzi dolnej powieki. Jest nie bolący i mi nie przeszkadza z tym , że wygląda jęczmień . Siostra poradziła mi iść do znajomej kosmetyczki , która już nie jeden raz takie kaszaki usuwała . Jakoś nie mogę się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×