Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rokowanie po usunięciu raka piersi i macicy z jajnikami


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest rokowanie dla dalszego przebiegu choroby.Miałam oszczędzającą operację usunięcia raka piersi (wewnątrz torbieli) T2N0M0, histopatologia -G3,węzły chłonne nie zajęte, mutacje w BCRA1 są -5382 insC, z powodu mięśniaków-8cm usunięto mi macicę z jajnikami przydatkami. Odyłam 4 kursy chemii AC, i naświetlanie rzdiologiczne piersi.Moja mama umarła w wieku 50lat na raka jajników. apomniałam dodać, żeHER2 mam ujemny,Receptory raka też ujemny, czyli tzw.*potrójnie ujemny rak*.Minął ponad rok od operacji. Miesiąc temu miałam rezonans piersi, usg piersi i mammografię.-Nie wykazano zmian o podejrzeniu rakowym.Jakie mam szanse na życie? Proszę o szczerą PRAWDĘ.chcę wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałam dodać, żeHER2 mam ujemny,Receptory raka też ujemny, czyli tzw.*potrójnie ujemny rak*.Minął ponad rok od operacji. Miesiąc temu miałam rezonans piersi, usg piersi i mammografię.-Nie wykazano zmian o podejrzeniu rakowym.Jakie mam szanse na życie? Proszę o szczerą PRAWDĘ.chcę wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Pięcioletnie przeżycie wynosi 50%. Są to jednak dane ogólne. T2N0M0 oznacza stadium regionalne wczesne. W Pani przypadku konieczna jest regularna kontrola stanu zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziesięcioletnie tylko % 20 %????? Masakra. Dlaczego ludziom, o których wiadomo,że są w fazie terminalnej podaje się chemię? Czy warto tak truć ludzi przed śmiercią? Jaki jest komfort życia z wyrokiem - po chemii, bez włosów,bez pracy, z głupią rentą? Mam wielki żal.Nic się nie zmieniło od czasów gdy osiemnaście lat temu umarła na raka moja matka. Co robią lekarze,naukowcy, politycy? Akcja różowa wstążeczka małą śmietanka na wstrętnej,stęchłej kawie ludzkiego cierpienia.Co mam robić? Czekać na inwazję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz normalnie żyć ! Nie przejmować sie statystykami ,bo są przestarzałe ,błędne! Przy Twoich wynikach i po tym leczeniu jakie Ci zastosowano będziesz żyła i nie obawiaj sie przerzutów.Dbaj o siebie ,o zdrową dietę,jak najmniej stresu ,żyj radośnie ,a dożyjesz setki -spoko !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×