Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brodawka łojotokowa


Gość Aśka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. U mojej mamy (41 l) pojawił się guzek na dekolcie, z dnia na dzień. Wcześniej nie było żadnej zmiany naskórnej w owym miejscu. Guzek ma regularny kształt, średnice 5 mm. Przypomina to brodawkę, na powierzchni znajdują się 4 brązowe kropki. Pani dermatolog stwierdziła, że to rogowiak kolczystokomórkowy, chirurg, do którego zostala skierowana powiedział, że jest to brodawka łojotokowa. Zabieg ma za 4 dni. Lekarz, który będzie przeprowadzał zabieg ma zrobić cięcie, po którym blizna będzie aż na 2,5 cm. Wydaje mi się to dziwne, skoro to brodawka łojotokowa, czy jest możliwe, że lekarz jednak ma inne przypuszczenia, np. że jest to czerniak, dlatego zrobi takie duże cięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że od około 7-8 lat mam w górnej części pleców wypukłe znamię ok. 1 cm. Od tego czasu znamię jest tej samej wielkości i kształtu, czasem w jego obrębie robiły się wypustki jakby wągry. W połowie września na znamieniu zauważyłem strupek, który po kilku dniach odpadł. Przy odpadnięciu pojawiła się odrobina krwi. Od tego czasu strupek odnawia się i odpada. Przy odpadaniu czasem pojawia się trochę przezroczystego płynu. Pod koniec października odwiedziłem dermatologa i pokazałem znamię. Lekarz stwierdził, że jest to *brodawka łojotokowa, zmiana łagodna*. Gdy później obejrzałem zdjęcia to mi się zgadzało, moja zmiana ma szorstką, rogowatą powierzchnię, nie zmieniła kształtu oraz koloru. Ale mam pytanie bo mnie to niepokoi i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy na brodawce łojotokowej mogą się robić strupki, może krwawić lub wydzielać przezroczysty płyn? Poza tym muszę dodać, że kilka cm wyżej z tyłu głowy mam ogniska łzs/łuszczycy. Czy jest możliwość, że łzs/łuszczyca przeniosła mi się na brodawkę i od tego robią się strupki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×