Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji przepukliny pachwinowej z użyciem siatki


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze, Jestem prawie 3 tygodnie po operacji przepukliny ze wszyciem siatki met. Lichtensteina. 1.Zacząłem normalnie funkcjonować, bez dzwigania i biegania oczywiście, ale chodzę, siedzę, wieczorem zawsze trochę bardziej boli i siągnie, ale nie jest to ból ostry, raczej *tlący*. Kiedy powinno mnie przestać boleć? 2. Skóra nad szwem jest bardzo tkliwa, przy delikatnym dotyku szczypie, tak jakby wrastały mi włoski, wygląda normalnie, czy to normalne? 3. Rana z zewnątrz się ładnie zagoiła, ale pod nią jest wyczówalne twarde zgrubienie i okolica jest jeszcze lekko opuchnięta, kiedy powinna zejść opuchlizna? Dziękuję bardzo. Karol z Warszawy 3 tygodnie po operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, nIestety nie jest łatwo uzyskać odpowiedź na dręczące nas pytania, dlatego czasem warto napisać jak wyglądał nasz problem na poszczególnych etapach naszej rekonwalescencji i to pomoze innym uzytkownikom otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich problemy. Jestem w teraz 1,5 miesiąca po operacji przepukliny i szczególnie jak są wahania temperatury czuje dolegliwości bólowe w okolicy pachwiny, tu coś ciągnie, zapiecze, zakłuje, zgrubienie pod skórą cały czas jest twarde i dość to duże. Byłem w zeszłym tygodniu u lekarza powiedział, że przy wszyciu siatki dolegliwości bólowe mogą się utrzymywać nawet do 3 miesięcy, a z tego co czytałem zgrubienie nawet do 6-9 miesięcy i jest to wynik siatki i zszycia jakiś powłok. W tym tygodniu szczególnie odczuwałm dyskomfort w okolicy operowanej i też nie wiem, czy to nie wynik zmiany pogody, czy coś się *popsuło*? Wiem, że na przykłąd piłkarze wracają na boisko po 3-4 tygodniach, a ja nawet teraz nie jestem bliski myślenia o powrocie do sportu, chociaż poruszam się dość sprawnie. POwodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol 2 miesiace po

Panie Wojtku i jak to u Pana wszystko wygląda. Ja jestem 2 miesiące po i mam takie dni ze boli i takie że nic nie czuje, zgrubienie nadal jest, ale się sukcesywnie pomniejsza. Najbardziej czuje dolegliwość ciągnięcia jak wciągam brzuch, wtedy jakby mi się wszystko naprężało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojciech gdańsk

Witam ponownie. Właśnie minął drugi miesiąc po zabiegu i wciąż nie czuję się komfortowo. Pracuję fizycznie i czasami mam wrażenie, ze niepotrzebnie szedłem na zabieg, bo teraz czuję się wręcz gorzej niż przed zabiegiem. Wtedy odczuwałem dyskomfort. Teraz poważny dyskomfort, uwieranie, a czasami nawet ból. Jak jednak czytam na tym forum, muszę uzbroić się w cierpliwość. Czy wystarczy jej mojemu przełożonemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz 2,5 miesiąca po i widze ze jest lepiej i lepiej ale nadal mam dyskomfort, szczególnie jak coś cięższego (5-10kg) podniose. Już mam dość są dni w których nic nie czuje i już sobie mysle ze mam to za sobą a tu znowu. Chciałbym się jakoś zacząć ruszać jakies biegi, moze aeroby na siłowni, ale cały czas sie boje ze coś naderwę. Życzę wytrwałości, bo chyba czas tu jest najważniejszy. Byłem na USG i na kontroli u chirurga powiedzieli ze wszystko jest OK to grzecznie czekam, az zupełnie odpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz 3 miesiące i już myślałem że wszyystko mam z głowy wczoraj zaczęło mnie coś kłuć po środku brzucha. Dziwny kłujący ostry ból tak jakby jakieś szwy wewnętrznę kłuły mnie od środka, jakby się źle ułożyły, nie wiem czy to mozliwe, nic nie nosiłem, nie szarpałem, a ty nagle taka dolegliwość. Byłem 2 tygodnie temu na USG wszystko OK kontrola u chirurga tez nic nie wykazała wiec mysłem ze bóle juz nie wrócą - czy ktos miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojciech Gdańsk

No to chyba tak ma być. Dziś mija trzeci miesiąc od zabiegu. I nic lepiej. Cały czas mam uczucie, jakbym zamiast siatki, miał pod skórą kartonik. Sztywny i wciąż przeszkadzający przy poruszaniu się. Trzeba będzie przywyknąć, że już nigdy nie będzie tak, jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja juz cztery miesiące - nowu powtórzyła się sytuacja 3 tygodnie zupełnie nić i teraz od 2 tygodni tli i ciągnie. Mam przedziwne wrażenie, że za każdym razem gdy robi się zimno zaczyna mnie boleć - nie wiem, czy to mozliwe, żeby tak temperatura wpływała na tkanki, przecież zdecydwoanie więcej czasu człowiek siedzi w pomieszczeniach. Pozdrawiam i pytam jak wyglada to u innych przepuklinowców. Karol - 4 miesiące po operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w czerwcu zeszłego roku miałem przeprowadzony zabieg usunięcia przepukliny pachwinowej prawostronnej z użyciem siatki. Około miesiąca temu poczułem ból zaraz obok blizny pooperacyjnej (dokładnie ok. 1 cm nad nią) w miejscu w którym miałem przepuklinę zaraz po porodzie (po 3 miesiącach) , następnie wyskoczył ledwo widoczny z zewnątrz lecz dosyć duży pod skórą obrzęk przypominający ten sam, który miałem od razu po operacji, jest tak samo twardy jak zrosty pooperacyjne, sprawia wrażenie mocno napiętego, twardego ścięgna (ciągle ponad zrostami). W dodatku miejsce w którym było rozcięcie czyli poprzednie zrosty stały się lekko obrzmiałe, spuchnięte i czasami bolą w dotyku. Byłem z tym u dwóch lekarzy, jeden stwierdził ze może być to stan zapalny, nazwał to *naciekiem* a drugi zasugerował oderwanie i podwinięcie siatki. Dodam ze zdecydowanie największy ból odczuwam podczas seksu (tylko wytrysku) czuję wtedy tak mocne napięcie tego *ścięgna* ze mam wrażenie jakby miało się rozerwać... nie boli podczas *wytrysku przerywanego*. Niestety nie byłem jeszcze na USG, mam tylko pytanie czy ktoś miał coś podobnego lub czy ktoś wie co to może być... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam do Was pytanie ponieważ widzę, ze już troche czasu minęło od waszych wpisów. Jestem 5 miesięcy po operacji przepukliny pachwinowej prawostronnej i nadal czuję dyskomfort, pobolewanie. Miałem robione usg które nic nie wykazało ale i tak zamierzam się wybrać na kontrolę do chirurga. Mam jednak pytanie: jak tam z waszymi dolegliwościami, czy czujecie się już PEWNIE w okolicy pooperacyjnej czy może jednak ból nadal występuje? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja jestem 9 miesiecy po operacji i ciagle mnie boli teraz mam taki bol jak by mnie cos tam pieklo co kilka minut staram sie nie dziwigac i nie przeciazac niby nie ma wypuklenia jak przed operacja ale jest to uciazliwe nawet bardzo. nie wiem czy ta siatka jest wszyta czy przyklejona jak sprawdzic albo sie upewnic czy nie jest to cos zlego znowu? jesli przeczyta to jakis lekarz prosze o odp na mojego mejla mariusz27-81@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 1,5 roku po operacji, bez siatki, w znieczuleniu miejscowym. Tak naprawdę dopiero po roku dolegliwości pooperacyjne ustąpiły, chociaż jest inaczej niż było kiedyś. Więc myślę, że cierpliwości. Do pracy wróciłem dopiero po trzech miesiącach (bolało). Pełny wysiłek fizyczny po roku (nawet 50 kg) i wszystko ok. Najgorzej prowadzić auto - do 6 m-cy praktycznie w aucie cały czas pieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miałem piątą operacje przepukliny pachwinowej a właściwie to pierwsza to była na przepuklinę a każda następna była związana z bulem(kłuciem) za każdym razem hirurdzy wyciągali szwy trzeci hirurg też jeżeli mój organizm nie toleruje obcych materiałów to niewiem co jeszcze można zrobić jeśli ktoś miał taki problem to proszę się nim podzielić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem teraz 7 tygodni po operacji przepukliny pachwinowej i nadal odczuwam różnego rodzaju bóle i dyskomfort. Najgorzej jest przy aktywowaniu tłoczni brzusznej czyli przy kichaniu, kaszlaniu lub głośnemu mówieniu. Zgrubienie w pachwinie jest cały czas - oczywiście opuchlizna pooperacyjna zeszła a zostało tylko zgrubienie, które to zdaniem chirurga jest normalne bo tak wygląda blizna pod skórą, która cały czas twardnieje. Oczywiście też się niepokoiłem ale jestem po konsultacji chirurgicznej i wszystko jest w porządku. U niektórych ból znika szybko a u niektórych ciągnie się długo ale czas jest tutaj lekarstwem na wszystko. Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 roku jestem po operacji przepukliny pachwinowej z siatką i cały czas coś mnie niepokoiło ale teraz to już jest naprawdę ciężko bo pojawił się ból przy chodzeniu. Czy siatka mogłaby się odkleić? Jak to sprawdzić??? Moj e-mail: eagle1984@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Heniek Łańcuch

Ja jestem po operacji przepukliny pachwinowej z użyciem siatki:  lewej 11 miesięcy i prawej 2 miesiące,  lewa strona nie boli ale czasami cos tam poczuje,  przeważnie w pozycji siedzącej przy kasłaniu tak jakby delikatnie gdzieś się coś uwypuklało jeszcze, ale podobno tak może być po operacji z użyciem siatki , ta siatka nie jest przecież sztywna i tez pracuje. Natomiast prawa strona jeszcze czasami pobolewa bardzo delikatnie i jest to zgrubienie dosyć twarde. ale jakoś się funkcjonuje , nawet robię już delikatne ćwiczenia aerobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem 7 miesięcy po operzacji z siatką 3 miesiące nie pracowałem po 3 miesiącach wrucilem do pracy fizycznej cały czas cos ciagnie kuje czsami bulgocze mam nadzieje ze to się skończy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem 2 tygodnie i 4dni po operacji przepukliny pachwinowej met Liechtensteina z użyciem siatki . Wstaje chodzę normalnie wykonuje domowe czynności. Przy dwójce dzieci coś trzeba więc spacery itp. Oczywiście za podnoszenie cięższych rzeczy się nie biorę jak narazie. W sumie to odrazu po zabiegu dosyć sporo chodziłem. Ludzie różnie piszą żeby leżeć a inni żeby chodzić ja stawialem na to chodzenie i może i dobrze. A co do rany to podczas chodzenia czasami trochę ja czuję podczas leżenia czasem delikatnie ciągnie. A jeżeli o samą ranę chodzi to jest zagojona ale tak jak piszecie w miejscu cięcia także odczuwam zgrubienie. Więc wydaje mi się że to tak ma być za 2 tygodnie będę miał kontrolę to coś się dowiem. A co do tych boli to są dziwne. Jeszcze czasem czuje jakby swędzenie nad pachwina w miejscu gdzie jest siatka. To tyle z moich spostrzeżeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×