Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból od nerek do jąder przy wysiłku po operacji żylaków powrózka nasiennego


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieg żylaków powrózka nasiennego miałem 4 lata, operacja odbyla się bez żadnych komplikacji i bardzo szybko wróciłem do normalnej sprawności. Zauważyłem, że jeśli zbyt długo wykonuję jakiś wysiłek, np. robienie brzuszków lub pływanie na basenie po jakimś czasie (najczęsciej drugiego dnia) pojawia się ból podobny do tego, dzięki któremu zdiagnozowano u mnie żylaki - ból po lewej stronie, promieniujący od nerek do jąder. Gdy odpocznę od danego wysiłku ból znika i wszystko jest ok. Czy jest to normalne? Powinienem całkowicie zrezygnować z wykonywania intensywnych ćwiczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata to okres po którym już wszystko powinno wrócić na swoje miejsce, czyli rana dawno się zrosła, tkanki wewnętrzne również, a w mosznie nastąpiło wchłonięcie nieczynnych żylaków, więc w zasadzie nie powinno się nic złego dziać, lecz duży wysiłek może spowodować niegroźne pobolewanie w okolicy, jednak jak na to nie patrzeć, była to chirurgiczna ingerencja, jeżeli ból będzie się naprawdę znacząco nasilał od ćwiczeń, możesz zasięgnąć konsultacji medycznej, póki co trenuj z przerwami i nie katuj brzucha długimi seriami brzuszków, bo to może podrażniać okolice operowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×