Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żołądka i problemy z wypróżnianiem


Gość ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ok. 1,5 miesiąca miewam dziwne wypróżnienia, tzn. najpierw b. często dotykały mnie biegunki (papkowate stolce pod ciśnieniem) pozniej dołączył ból nadbrzusza. Dosłownie po środku b. wysoko w żołądku ból przypominający ucisk bądź pieczenie-dodam ze nie jest to zgaga. Brzuch czasem burczy, przelewa się w nim ale nie za często. Potem tak jakby ból schodzi w niżej polozone partie zoladka i podczas ucisku recznego rowniez boli. Jesli chodzi o wyproznienia to zaczyna mnie bolec juz b. nisko i wtedy oddaje czasem papkowaty a czasem w kawałkach jasnobrazowy stolec, niemniej jednak wciaz jest zapach kwasny. Nie ma w nim sluzu, krwi, tłuszczu, nie sa to twarde bobki lecz miekki stolec w kawałkach, czesto zdarza sie tak iz woda w toalecie barwi sie na brazowo. Potem zazwyczaj na nastepny dzien sie nie wyprozniam i nastepnego stolec jest juz raczej prawidlowy,choc czasami w kawalkach lecz bez kwasu, niemniej jednak bardzo wtedy dokuczaja mi gazy przed wyproznieniem o brzydkiej konsystencji, bol brzucha przemija i pozniej sytuacja sie powtarza-zaczyna sie od bolu w gornej czesc brzucha. Morfologia prawidłowa, usg prawidłowe-jedynie nieco gęstsza żółć w pęcherzyku żółciowym, wykonalam rowniez test domowy helico bacter i kreska byla widoczna ledwo, ledwo jedynie przy oknie i mocnym swietle. Dodam jeszcze ze oprocz tego cyklicznie, co jakies 2 tyg pojawioa sie bol z prawej strony. Za pierwszym razem bolało mnie w okolicach watroby, byl to dziwny bol promieniowal do plecow, wykonalam badanie Alat, Aspat, -prawidłowe. Obecnie czekam na gastroskopie ale nie ide juz prywatnie, bo te wszystkie badania wykonywalam na wlasna reke-powiem ze brakuje mi juz srodkow. A kiedy byłam u lakrza ogolnego-ta sugerowala ze to trzustka i wyslala mnie do chirurga by zrobic rtg pod kontrastem bo ponoc usg moze wszytskiego nie wykazac, on mnie wyśmial, zbagatelizowal, nawet nie zbadał i wypisal skierowanie do gastrologa. Te bole z prawej strony pojawiaja sie co jakis czas ale bardziej od strony plecow i prawego boku, to takie wrazenie jakby byl miesniowy, pojawia sie przy napinaniu miesni-zastanawialam sie czy to czasem nie od dzwigania-bo syna rocznego nosze na prawym boku ale te bole powtarzaja sie co jakis czas i trwaja ok.2,3 dni i ustepuja-nie wiem czy wiazac to razem z zoladkiem i tymi dziwnymi wyproznieniami. Wiem ze powinnam wykonac zapewne kolonoskopie ale na razie oczekuje na wizyte do gastrologa. A te bole zoladka trwaja praktycznie nieustannie-nie jest to mocny bol, mozna z tym zyc ale charakter ucisku, cos jakby cegla na zoladku. Nie wiem czy spokojnie czekac do tej gastroskopii czy znowu szukac cos na wlasn reke termin badania 6.listopad, prosze o porade co moze mi dolegac.Dodatkowo wypada mi dość sporo włosów-ginekolog twierdzi, iż może to byc regulacja hormonalna-tylko ze ja urodzilam 15 miesiecy temu, dziecko przestałąm karmic w 3 miesiacu a badania tarczycy w normie.Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę iść do specjalisty. Zrobić badania i gastroskopii, czyli zbadać żołądek i kolonoskopie. Miałam niedawno te badania i jednak się okazało że dobrze zrobiłam udając się do lekarza. Też mnie bolał brzuch, miałam uczucie wzdęcia i ciągły tłumiący ból, raz żołądek a raz w jelitach. Co się okazało w jelitach wszystko w porządku, a w żołądku mam za dużo żółci. Dostałam jakieś leki, ale szczerze... to nadal mnie boli brzuch... Czekam jeszcze na ostateczne wyniki, bo pobrano mi wycinek z żołądka, obawiam się że coś musi być tego przyczyną. Stwierdził że to może być przez nerwy, a co prawda jestem bardzo nerwowa. No ale dlaczego leki nie pomogły? Może za słabą dawkę dostaje..hm nie wiem. Mam 18 lat i może ze względu na to że jestem młodą osobą... nie wiem już mam dosyć ciągłego bólu... Niedługo się okaże, może w końcu przepisze mi coś, co pomoże. Albo leczę się u nie zbyt dobrego lekarza, skoro nie widać efektu. Jednak ja proponuje udać się na wizyte, lekarzowi opowiedzieć co panią sprowadza i może naprawde pomóc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×