Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew po wypróżnianiu się i bóle brzucha


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, od paru dni zauważyłam u siebie niepokojące objawy: po wypróżnieniu się zobaczyłam na papierze toaletowym świeżą krew. Krew nie ma ostro czerwonego koloru, można powiedzieć, że jest bardziej różowawa, chociaż rano przy wypróżnianiu się ma zawsze troszkę ciemniejszy kolor i jest jej więcej niż o innych porach. Od miesiąca mam też nawracający ból brzuch, nie jest to ból ostry, odczuwam swego rodzaju *skręty* oraz kruczenie w brzuchu, najczęściej po przebudzeniu. Zrobiłam morfologię, która nie wykazała anemii ani żadnych nieprawidłowości. Miałam także badanie kału, które wykluczyło robaczycę i pasożyty. Wczoraj byłam u proktologa, który po badaniu nie stwierdził u mnie hemoroidów. Zlecił mi kolonoskopię. Mam 21 lat i bardzo się boję, co może mi dolegać. Czy rak jelita grubego jest możliwy w mojej grupie wiekowej? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź, ponieważ kolonoskopię będę mieć dopiero za dwa tygodnie i szaleję z niepewności. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Rak jelita grubego występuje najczęściej po czterdziestym roku życia. Prawdopodobieństwo zachorowania w młodym wieku jest stosunkowo mniejsze. Być może krwawienie wywołują innego typu zmiany. Niekoniecznie złośliwe. Badanie endoskopowe powinno wydatnie pomóc w postawieniu diagnozy. Powinnaś spokojnie oczekiwać terminu badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×