Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny kciuk a brachydaktylia


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kristoforos

Ja mam taki prawy kciuk i wiem że ludzi odrzuca jego widok, po latach przestałem na niego patrzeć ze wstydem, ale nigdy przenigdy go nie zaakceptuję. Akceptujesz? Spoko, super, gratuluję. Ale ja tego nie zrobię. Proste? Proste. Ten paluch wygląda jak goryli kikut, jest szpetny i odrażający. Moja była żona nazywała go *sępkiem* aczkolwiek życzliwie to wypowiadała. Ja jednak brzydzę się tym do kwadratu i widzę jak ludzie na tę mutacje patrzą. Tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja całe życie śmiałam się, że Rodzice mnie *nie dorobili*. Mam krótki lewy kciuk i dopiero przedwczoraj z serialu *Elementary* dowiedziałam się, że nie jedyna mam taki ubytek. Mąż nawet tego nie zauważa, a jesteśmy razem ponad 40 lat! Nie ma się czym przejmować, jeśli no w życiu nie przeszkadza. No, może częściej niż inni tłukę naczynia....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Wyście na głowy poupadali? !!!!!! operować???? nie macie na co kasy wydawać? nie macie czym się w życiu zajmować? mam takie kciuki i nigdy mi to w ogóle nie przeszkadzało. polecam psychiatrę zamiast chirurga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krótka, wygięta kredka

To ja przebiję wszystkich :). Mam brachydaktylię na kciukach (ręce) oraz paluchach (stopy). Wstydzić się wstydzę. Ukrywam przed ludźmi. Nie chodzę do kosmetyczki, do zdjęć je zakrywam. Już wolę je pomalowane, ponieważ optycznie wyglądają estetyczniej, choć i tak widać, że są zniekształcone. Są krótkie oraz niewypukłe, a WKLĘSŁE. Mam kłopot z tym. Naprawdę. Na szczęście nie mam problemów z dolegliwością bolącą, ale jak na nie ktoś patrzy, to nieraz wymyślał dziwne docinki czy się śmiał. Jest mi przykro, ponieważ u taty (który ma to samo) aż tak tego nie widać, i on sam chyba nawet nie wie, że ma inne. Ja... nieraz myślałam o operacji. Lecz ludzie mnie wyśmieją... bo są gorsze problemy. Owszem, są. Lecz każdy problem warto zwalczyć, by człowiek był szczęśliwszy. :c Ktoś pomoże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi tak przekonujących że nie potrzeba operacji. Jestem jeszcze młoda mam 13 lat, a już tyle razy przez to płakałam osobiście mi w niczym by nie przeszkadzał, gdyby nie to, że inne osoby się z tego strasznie śmieją zostałam tyle razy przez to obrażona i odtrącona, że nie umrę póki nie dowiem się ile ta operacja kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×