Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gorycz w ustach i ból pod żebrami a kamienica żółciowa


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu czuję straszną gorycz w ustach, ucisk i ból z lewej strony pod żebrami (wydaje mi się, że w okolicach trzustki lub żołądek), badanie USG wykazało pęcherzyk żółciowy niepowiększony, bez cech stanu zapalnego, w świetle złóg o śr 14 mm. W związku z tym mam pytanie czy konieczna jest interwencja chirurgiczna i czy można usunąć pęcherzyk żółciowy jeżeli obecnie wystąpiło u mnie zapalenie mieszków włosowych na nogach. I mam jeszcze pytanie, bo lekarz rodzinny powiedział mi, że ten ból z lewej strony to nerwoból, a jakbym miała atak pęcherzyka żółciowego to ból byłby z prawej strony a nie lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję tylko ucisk i bolesność ale umiarkowaną a taki ostry atak to miałam raz i wtedy wylądowałam w szpitalu dożylnie podali środki przecibólowe i przeszło. Obenie mam problem bo jestem po operacji kolana i bardzo przeszkadza mi dolegliwość ze strony *kamieni*, a lekarz rodzinny cały czas leczy mnie na wrzody żołądka, których nie mam, bo jestem już po endoskopii i na 100% wiem, że nie mam wrzodów żołądka, a jak prosiłam o skierowanie do szpitala to powiedziała, że mam jeszcze czas. Leki na wrzody, które mi przepisała odstawiłam sama, bo miałam po nich mdłości, a teraz się boję, żeby nie wystąpił u mnie stan zapalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do agi bol woreczka jest tylko po prawej stronie wiem bo mam to od 18 lat i nie chcą mi go wyciać lekarze czekają chyba az pęknie i będzie za pożno,mnie boli już 10 dni non stop we wtorek ige do chirurga zobaczymy co powie teraz i tak od 18 lat co jakiś czaswiję się z bolu a co do goryczy w ustach to miałam to samo 2 tygodnie przed atakiem woreczka i po trzech dniach przeszlo samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kingi to myślisz że to może być co innego, bo mnie faktycznie boli tylko z lewej strony, tam gdzie żołądek i trzustka, a ucisk czuję pod mostkiem? Sama już nie wiem, ale złóg jest, bo wyszedł na usg. Moja siostra jest po wycięciu, tata i mama też. Siostra jak miała ataki to ból występował u niej z lewej strony i w mostku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×