Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powrót do pracy po operacji przepukliny pachwinowej skośnej (wszczepienie siatki)


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój mąż tydzień temu miał operowaną przepuklinę pachwinową (wszczepienie siatki). Jeszcze nie ma ściągnietych szwów, pobolewa go jądro (po stronie operowanej), pobolewa pachwina a już dzisiaj poszedł do pracy. Bardzo się niepokoję o jego stan zdrowia i za nic nie mogę przekonać męża do zrezygnowania z pracy. Mój mąż pracuje jaki kierowca i spędza za kółkiem do 12 godzin dziennie. Czy to nie za wczesny moment na powrót do pracy? Czy spędzanie takiej liczby godzin dziennie w pozycji siedzącej za kierownicą może doprowadzić do skutków ubocznych lub poważnego rozstroju zdrowia? Bardzo proszę o porady w nurtującej mnie sprawie. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Znam ludzi którzy od razu po operacji by poszli do pracy, aby zarabiać pieniądze i z obawy że jak pociągną zwolnienie to ją utracą. Tylko co będzie jak się starci tak cenne zdrowie wtedy już nic nie pomoże nawet te zarobione pieniądze - to przykre co ludzie wybierają. Ja miałem 4 dni temu operacje przepukliny pachwinowej i wiem jak to boli i nie mam siatki. Błędnie się myśli że jak się ma siatkę to od razu można robić wszystko bo ona mnie zabezpieczy przed nawrotem przepukliny. Ja bym radził dla dobra męża Pani i rodziny aby mąż jednak pomyślał bardziej o zdrowiu. Na podsumowanie mogę dodać że w życiu można mieć wszystko oprócz zdrowia jego nie da się kupić ale można o nie dbać i to trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzes 6548454

ja jestem po operacji dokladnie 1 miesiac dzis minol, i nie boli mnie w tym miejscu,ale niekeidy szczypi i to prawdopodobnie szwy sie rozpuszczaja, mam wszyta siatke,ale nie nosze ciezarow ani nic poczekam jeszcze 2 miesiace i zaczne od basenu i spowrotem wroce na silownie cwicyzlem 2 lata duzymi ciezarami a teraz trzeba czekac,a co do po operacji to po 1 dniu operacji zaczolem chodzic pomalu po 2 dniahc mnie wypuscili do domu operacje mialemw poniedzialek wieczorem w srode mnie juz wypuscili... koles ktory kolo mnie lezal zaczol chodzic po 3 dniach z wozkiem kazdy ma inne cialo i inaczej zdrowieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł z Warszawy

Dokładnie 10 dni temu miałem wykonany zabieg. W poniedziałek po 9 dniach poszedłem do pracy. Ponieważ czułem się dobrze zupełnie zapomniałem o krótkim terminie po operacji i już wieczorem poczułem tego skutki. Rwący ból w okolicy w okolicy pachwiny i podbrzusza. Nie robiłem nic fizycznie ciężkiego ale po prostu dużo chodziłem jeżdziłem samochodem itd. Na szczęście miałem tel. kom. do chirurga, który mnie operował. Powiedział, że dziennie mogę siedzieć do trzech godziń łącznie z przerwami na położenie się na 15 min (włączając w to jazdę samochodem). Chodzenie również trzeba ograniczyć do 3-4 godzin dziennie do trzech tygodni po zabiegu. Jest to związane z tzw. pionizowaniem się ciała. Wtedy wszystkie wnętrzności uciskają na okolice wykonanego zabiegu powodują ból, wylewy i odczucie uwypuklania się zgrubienia po operacyjnego. Do miesiąca po operacji trzeba się bardzo oszczędzać a napewno nie siedzieć w samochodzie 12 godzin bo to jest po prostu głupota!!. Życzę Pani mężowi zdrowia i trochę więcej rozsądku. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Po wyjściu ze szpitala zawiozłem zwolnienie do pracy i powiedziałem ze mam przepuklinę, moja kierowniczna zadzwoniła dominie po kilku dniach i wezwała mnie do pracy po rozmowie chce mnie zwolnić jak tylko wrócę z zwolnienia czy mają takie praco?? w pracy nosze ciężary. Czy mogę coś zrobić stym ? a odszkodowania ? przeciesz dostałem przepuklinę od ciężarów w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedziałam się że mąż ma przepukline pachwinową .Mąż był u chirurga a on zaproponował operacje, dziś miał zostać w szpitalu, ale odmówił bo boji się że straci prace.Pracuje w firmi budowlanej gdzie wykonuje ciężką prace fizyczną, a lekarz powidziałał mężowi że po operacji przez trzy miesiące nie może nosić ciężarów a jego praca na tym polega,namawiam go ale chce pujść dopiero na jesień.Bardzo się martwie.Prosze o porade.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po operacji wypisali mnie na drugi dzień rano.Problem był z dojściem do domu(ok.800m.),ale już po trzech dniach mogłem robić wszystko (sex bardzo delikatnie). Na zwolnieniu lekarskim 1,5m-ca ,występuje lekkie szczypanie bo jeszcze w tym miejscu miałem wycinanego tłuszczaka 7/2,5cm.Po za tym teraz jest ok.Uważam mimo wszystko ,że należy się porządnie wykurować, a dopiero póżniej myśleć o pracy i ćwiczeniach.Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po operacji przepukliny 2 godz.po zabiegu wstalem i pomalu doszedlem do samochodu, zawieziono mnie do domu.kilka dni bralem srodki przeciw bolowe. tez mialem zakladana siatke .Jestem juz 13 dni po zabiegu i czuje sie dobrze. Do pracy będę chciał wrócić po 1,5 od zabiegu. jezdzę juz samochodem i wykonuję drobne czynności Pozdrawiam Edek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek. To jesteś farciarz. U mnie było tak. Przepuklina pachwinowa prosta. Operacja z siatką metodą Lichtensteina. Do piątego dnia po operacji wszystko wydawało się OK. Ale po pięciu dniach rana się otworzyła i zaczęło z niej wyciekać. Nietolerancja siatki przez organizm powodowała wysięk surowiczy, który utrzymywał się przez kilkanaście dni. Ostatnie szwy usunięto mi dopiero po 17 dniach od operacji. Strupy z blizny odpadały dopiero po 4 tygodniach. Po odpadnięciu ostatniego strupa nastąpiło niewielkie pęknięcie blizny i po 30 dniach od operacji w szpitalu zakładano mi jeszcze stripy (szwy plastrowe). Podobnie chyba przebiegało gojenie wewnątrz, bo aktualnie jestem 50 dni po operacji i dopiero dochodzę do sprawności fizycznej. Jeszcze dziś po kilkugodzinnej aktywności w ciągu dnia (zwykłe spacery) pojawia się lekki obrzęk w okolicy krocza po operowanej stronie. Ale już rana jest zagojona, chociaż blizna jeszcze jest głęboko i wyglada bardzo świeżo. Jeszcze przebywam na zwolnieniu lekarskim, ale jest coraz lepiej. Kiedy wrócę do pracy? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem dziś 5 dzień po zabiegu i jak narazie wszystko ok rana się goi nie paprze sie najgorzej jest tylko gdy chce sie kaszlnąć ,kichnąć lub zaśmiać *bul nie samowity*jadra sine ponoć normalka z tego co czytam .Pozdrawiam i zdrowia zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja byłem operowany przez znieczulenie ogólne metodą siatki wczoraj ok 16:30 (operacja trwała godzinę) a o 20 wypościli mnie ze szpitala. Z trudem ale o własnych siłach doszedłem do samochodu, którym mnie zawiózł brat do domu. Wyklinam polskie drogi po takiej operacji czułem każdą nierówność na drodze, bolało masakrycznie. Dziś jest gorzej nie jestem w stanie wstać z łóżka i leże cały dzień i mi się już nudzi już. Jak brachol wróci z roboty ok 17 to z wielkim trudem jak rano z jego pomocą uda mi się wstać i doczołgać do kibla żeby się wysikać */ każdy ruch to ból mam nadzieje, że z każdym dniem będzie lepiej. Za tydzień mam kontrolę i zdjęcie szwów. Dostałem L4 na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem 15 dni po zabiegu przepukliny pach.jest dobrze.Ale jest malutki problem bo nad szwem jest małe zgrubienie nie widoczne dla oka laika,ale fachowcy mówią że to siatka się tak ułożyła i z czasem to zaniknie ,no ja na to będę czekać.Lepiej tak niż z TĄ BOMBĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 dni temu mialem operacje przepukliny pachwinowej metoda laparoskopowa w znieczuleniu ogolnym.Mam tylko trzy male(ok 1,5cm dl.)blizny po nacieciach na brzuchu(od pepka w dol co 5cm).W domu bylem po 5-ciu godzinach po zabiegu.Przez dwa tygodnie zażywalem tabletki przeciwbolowe.Moje przyrodzenie przez okolo 10 dni bylo opuchniete, czarne,atramentowe,żółte,a jądra były wielkie jak u byka i tez zminiały kolory.Prawe jadro ciagle boli ,jest twarde i wielkosci kurzego jajka.Jutro ide do lekarza zapytac czy to jest normalne.Mieszkam w UK.Nie wiem kiedy wroce do pracy.Lekarz mowil ze po 2 tygodniach moge zaczac dzwigac lekkie rzeczy a ciezsze po ok.6 tygodniach a rzeczy ważące ponad 100kg gdy przestane czuc jakikolwiek bol przy dzwiganiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem operację przepukliny pachwinowej -pierwszego dnia badanie drugi dzień operacja metodą Lichsteina zastosowano siatkę operacja trwała 1 godzinę w znieczuleniu ogólnym - polecam ,po 2 godzinach po operacji mogłem wstać i pójść do toalety /osoba która miała znieczulenie miejscowe dzień wcześniej odzyskała czucie w nogach po 8 godz./ Na trzeci dzień zostałem wypisany do domu.Przez pierwsze dwa dni podawano mi środki przeciwbólowe następne dni nie było potrzeby.Opuchlizna powoli schodzi w miejscu założenia siatki czuje obecność ciała obcego w okolicy pachwiny . Jestem po operacji 2 tygodnie a przepuklinę miałem rozległą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×