Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wygląd brzucha po operacji przepukliny pępkowej i kresy białej


Gość marcik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry chciałabym poradzić się / dowiedzieć jak długo po operacji przepukliny pępkowej i mięśni kresy białej trzeba czekać, aby zauważyć poprawę wyglądu brzucha? jestem dokładnie tydzień po operacji, która nie była skomplikowana - zabieg trwał około 40 minut, pępek został zoperowany metodą Mayo, no i zeszyto mięśnie kresy. rana wygoiła się bez problemu, zostały niewielkie strupki, które codziennie opatruję. NIC mnie nie boli, funkcjonuję absolutnie normalnie, nic mnie nie ciągnie * oczywiście nie dźwigam *, ALE... niestety - brzuch moim zdaniem wygląda jak przed zabiegiem - pępek wygląda owszem - inaczej - ale nadal nie jest wcale schowany, mogę nawet powiedzieć ze ciągle trochę wystaje * moze nie tak mocno jak poprzednio, ale jednak :(( * no i z prawej strony od pępka jest niewielkie uwypuklenie - w sensie - trochę bardziej uwydatnia się strona prawa od pępka niż lewa.Powtarzam - nic mnie nie boli, nie ciągnie, nie gorączkuję, ale myslałam że jak się zrobi operację, to - choćby ten wstrętny pępek sie schowa, a tu nici :(((( Czy to sugeruje źle wykonany zabieg, czy raczej trzeba uzbroić sie w cierpliwość, bo to kwestia jakiejś tam opuchlizny, gojenia wewnątrz czy coś w tym stylu? Kiedy ZAUWAŻALNIE zmienił wam sie brzuch po tego rodzaju zabiegu? od razu? po długim czasie? bardzo proszę o odpowiedzi, tak sie martwię że całe moje cierpienie w zw z zabiegiem poszło na marne... :( Dziękuję, Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja wlasnie tez sie wybieram na taki zabieg za tydzien, mi przepuklina pojawila sie po ciazy blizniaczej i tez brzuch mi sie zaczal wybrzuszac nawet po zjedzeniu niewielkiej ilosci jedzenia,wiec zdecydowalam sie na opercaje.Jak dlugo zostaje sie w szpitalu po takim zabiegu?Czy mozna prowadizc samochod??Z gory dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry ja spędziłam w szpitalu 3 doby - 1 dzień przyjęcie i kilka niezbędnych badań, 2 - operacja i 3 - wypis. Nie wiem czy dotyczy to każdego szpitala, ja miałam zabieg w Wejherowie * pomimo że jestem ze Szczecina *. Jeśli chodzi o prowadzenie auta, to jest zakaz w 24h po opuszczeniu szpitala. Chodzi w sumie o to że faszerują człowieka dużą ilością środków przeciwbólowych, co osłabia refleks i koncentrację, trzeba więc dac sobie czas żeby ta cała chemia wylazła z organizmu. to chyba tyle, życzę powodzenia i dużo zdrowia, Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja właśnie 6 dni temu mialam zabieg no jako tako to przeszłam ,mam problemy z załatwianiem ale mówią ze to normalne a mnie 2 dni tak to dokucza że masakra a o jezdzie samochodem to nawet nie ma szans ze względu na szwy ale mam nadzieje że wszystko będzie dobrze.zośka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Zośka....a jakiego rodzaju miałaś znieczulenie do tego zabiegu? jak się dziś czujesz? napisz jeśli możesz coś więcej, ja mam to w przyszłym tygodniu i trochę się boję...życzę Tobie zdrówka dużo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem wytrzymała na ból,ale o dziwo dzielnie zniosłam operacje w znieczuleniu miejscowym(zastrzyk do brzucha),dziwne uczucie bo czujesz jak ciagna ci skóre, szarpia,generalnie nie boli,bo tez po znieczuleniu nie ma prawa,ale pod koniec operacji przestał działac u mnie zastrzyk i czułam jak mi zszywali szwy...jestem juz 3dzien po operacji,ale boli mnie w miejscu operowanym,sylwetke mam przesunieta do przodu(nie potrafie sie wyprostowac z bólu)mam nadzieje,ze po tyg.ból minie,gdyz wracam do pracy..naprawde zabieg spokojnie do zniesienia,gorzej moim zdaniem znosi sie dni pooperacyjne..powodzenia Ci zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak samo jak Ewa, garbilem sie jak szedlem, nie moglem sie wyprostowac, poniewaz bolalo. Radze przed operacja sie wyleczyc, poniewaz meczyl mnie kaszel i masakryczne przezycie, jesli brzuch boli, a jeszcze kaszel meczy. Jestem miesiac po operacji, bylem na kontroli, rana wyglada dobrze, mialem 3 szwy, w szpitalu bylem 3 doby. Pracuje, ale nie moge dzwigac. Jedyne pytanie jakie mam, to po jakim czasie mozna wrocic do gry w pilke nozna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 dni temu mialam operacje przepukliny miałam ja nad pępkiem.złapał mnie ból w piątek koło południa i wieczorem juz leżalam na stole operacyjnym.póki co jeszcze boli tez nie chodzę wyprostowana a wieczorami dokucza mi silny ból krzyza zgaga niewiem czy to normalne ciężko jest kaszleć nie wspominajac o smiechu:)mam pytanie czy z powodu częstego śmiechu czy kaszlu mogą mi pęknąć szwy rana jest wypukła i niewiem czy mam sie obawiać czy nie dziękuje z góry za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam operacje 5dni temu,dostalam straszny kaszel poprostu masakra,lepiej zadbajcie o zdrowie przed zabiegiem.mialam pekniete miesnie proste wszyto mi siatke wzmacniajaca.blizna jest wystajaca i dluga musze polezec jeszcze 3 dni,mam nadzieje ze teraz bedzie tylko lepiej i moj brzuch z blizna co prawda ale niebedzie tak sterczal Jak bym wiecznie w ciazy chodzila.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałam operację m-c temu pod narkozą jeszcze tego samego dnia byłam w domu.W nocy miałam straszne bóle nie mogłam spać. Teraz jestem na zwolnieniu cały czas czuję ból nad pępkiem a właściwie to tak jakby pieczenie najgorzej na koniec dnia boję się wrócić do pracy bo tam muszę dżwigać a z tego co wiem nniemożna ? Miałam wszytą siatkę ok 6cm. Na dodateg brzuch mi puchnie jakbym była w 2m-cu ciąży,lekarz powiedział że to normalne ale po tak długim czasie? Powiedział że wszystko jest ok ale nie miałam usg to skąd może wiedzieć że jest ok? proszę o radę co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Ja miałem przepuklinę kresy białej (x2 jak se kazało) &#128513*. Po 4 dniach spacer 5km a po dwóch tygodniach mogę spokojnie truchtac. Jestem(byłem,będę) osobą bardzo aktywna fizycznie . Nie wiem jak wy ale ja mam tylko zrost pooperacyjny (szycia bez użycia siatki),a czuję się elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Z tego, co mówił mój dr, jeden dzień przychodzisz do szpitala, na drugi dzień zabieg i na trzeci lub ewentualnie kolejny dzień wychodzisz do domku. Ja mialam przepuklinę kresy białej powyżej i poniżej pępka. Operacja była w poniedziałek, czyli w środę planowany powrót do domu. Niestety nie zawsze to się sprawdza. U mnie niby wszystko ok, dren cały czas mam przyszyty. Dziś tylko z nocy (jest piatek) wyciekło 80 ml krwi. Jestem 4 doby po operacji. 14 szwów- była duża przepuklina. Brzuch poniżej szwów wygląda strasznie. Duży i odstający. Wyglądam ogólnie gorzej niż przed. Mam nadzieję, ze noszenie pasa mi coś pomoże&#128578*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miesiąc po operacji przepukliny kresy białej i okolopepkowej i też mam bardzo wystający brzuch i po jednej stronie pępka bardziej. Mam wrazenie ze wyglada gorzej niz przed zabiegiem.Pytanko do Marcik i Usi - jak teraz wygląda wasz brzuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2017 o 10:37, Gość Ewa napisał:

Jestem miesiąc po operacji przepukliny kresy białej i okolopepkowej i też mam bardzo wystający brzuch i po jednej stronie pępka bardziej. Mam wrazenie ze wyglada gorzej niz przed zabiegiem.Pytanko do Marcik i Usi - jak teraz wygląda wasz brzuch?

Ewa jak Twój brzuch, rok po operacji? Czy opuchlizna wklęsła? Jestem 3 dni po operacji, tez mam wystający brzuch z jednej strony? Czy to opuchlizna i wklesnie? Jak było u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×