Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie po wypróżnieniu się, gazy i bulgotanie w jelitach


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Panowie mam małe albo duże problemy zdrowotne.O co chodzi:obecnie -Swędzenie po oddaniu kału oraz ból (jakby odrywania strupka,czy nadmiernego otarcia,jakby skóra(otwór nie chował sie jak należy)ból i swędzenie ustapią średnio po 10 minutach i spokój i wszystko ok. -często oddawane kupki nawet 2 -3 razy nadzień i to mniejsze ilości,nie zbite jak kiedyś. -kupki jakby z resztkami jedzenia,jakby nie strawione,a kupa ma konsystencje jakby rozwolnienia ale jest normalnego koloru i gęstsza -czasem z niewiadomych przyczyn rozwolnienie(ale jakieś inne,bardziej suche) -gazy,duża ilość gazów czasem razem z kupą a czasem jako odbicie -uczucie bulgotania i przelewania się w jelitach. -i mam wrażenie że brzuch mi rośnie Do tego dochodzą inne jeszcze dolegliwości jak: -ból pod mostkiem,jakby gniecenia ,ściskanie,zwłaszcza rano do 9-10,wstaje o godz 4:30 i szybko do pracy,czasem tylko kawa lub napój.Jak zjem coś to mam uczucie jakby mi ktoś coś wrzucił do brzucha,po 10 minutach wszystko ok. -dziwne odbijanie się,jakby z trudem,jak po jedzeniu to tym smakiem zapachem jedzenia a jak później to już jakoś chemią -czeste bóle głowy -bóle pleców okolice pasa i deko wyżej,jakby ukłucia lub ból po złym spaniu -lekkie zawroty głowy -i osłabienie,zmęczenie,senność,brak chęci do wszystkiego -i co ciekawe żółty jezyk,jakaś jakby narośl osad Dodam że dzieje się tak już trochę czasu,w styczniu przechodziłem grypę jelitowo-żołądkową,i od tamtej pory coś ze mną nie tak. Nie wiem czy związane to z pracą stresem,nerwami,Otoczeniem pracy,Praca to lutowanie nierdzewnych elementów w piecach wodorowych,w znacznych temp norma to ok30 a czasem 45 przez 8godzin dużo pracuję czasem to 29 dni na miesiąc,różnie bywa.Mały dzieciak 3 latka,daje w kość.No i pośpiech cały czas. Sporty-żadne,aktywne spędzanie czasu -brak Ostatnio u lekarza stwierdzono: Infekcje - dostałem na bolące gardło i ucho antybiotyk augumentin i mukosolwan oraz krople do ucha.iii... -Antybiotyk odstawiłem 2 porcje przed końcem do już prawie kupki nie było tylko same gazy(jakby rozwolnienie bez kupki).Kupka jakby czarne kawałki(grudki) i przezroczysta maź. -w ostatniej nocy po zażyciu augumentina o 23 .obudziłem sie o 2-3 jakby z pianą w przełyku,jakbym najadł się proszku,jakiegoś niewiem płynu,po prostu chemia. Byłem już u lekarzy ogólnych ale według nich jest ok. Ciśnienie i EKG ok,ogólne badanie ok,3 x wyniki krwi ogólne ok.Ostatni lekarz kazał mi iść do poradni zdrowia psychicznego. Nie wierząc im poszedłem prywatnie,zostałem dość dobrze zbadany(palpacyjnie) brzuch i niby ok.Dostałem skierowanie na usg brzucha i szereg badań krwi : -diastaza w surowicy i w moczu -fostataza alkaliczna -Aminotransferazy -GGTP -Tsh,FT3,FT4,Antytpo -poziom magnezu i wapnia -poziom kwasu moczowego Nie wiem czy te badania maja sens ? co o tym myślicie? Wysłano mnie na nie prywatnie,wiec zapłacić będzie trzeba(pracuje ale wiecie na nfz nie można liczyć. Wiem że spory esej napisałem,i pewnie niektórym się nie spodoba i go nawet nie przeczytają,ale pytam bo już nie wiem gdzie z tym iść. Dlatego proszę o rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania trzeba zrobić. I można zażądać skierowania na nie od lekarza rejonowego.Zarządać badania kału ogólne, na posiew, krew utajoną, pasożyty. I badanie trzustki. I skierowanie do gastrologa. Poza tym radziłabym jeść mniej a często, nie pić żadnych napojów gazowanych (gaz dostaje się do jamy brzusznej). Warto zwrócić uwagę na dietę - żeby lepiej się skontrolować, dobrze jest zapisywać sobie ile się pije i co je. Może po analizie pspożywanych produktów dojdzie Pan co może szkodzić (rzeczy smazone, mleko, owoce, alkohol...). Czasem pomaga picie mleka (pochłania trujące nas rzeczy a tym samym odtruwa). Kiedyś była często stosowana sulfaguanidyna, lek na zatrucia, który niszczył florę bakteryjną, więc trzeba było to stosowac krótko, ale było bardzo skuteczne. Teraz jest na receptę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeśli są takie objawy i żółty nalot na języku trzeba by było wykonać posiew z języka ja miałam tak przy gronkowcu MRSA. żółty nalot on powoduje i przez gronkowca człowiek jest ospały. Mnie też przebadano na różne sposoby a wymazu z gardła i nosa nikt nie zaproponował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×