Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gruczolakorak przerzutowy trzustki


Gość aga z częstochowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aga z częstochowy

Witam u mojego taty zdiagnozowano "Adenocarcinoma metastaticum" ,czyli gruczolakorak przerzutowy dokładny wynik badania to : "adenocarcinoma metastaticum -AB (M-8095/3)" A-fragment pakietu węzłów chłonnych okolicy pnia trzewnego :2x2x1 cm .jak naciek nowotworowy B-z guza trzustki :drobne fr. co to znaczy ? że guz trzustki jest pierwotym ,a węzły chłonne zostały zaatakowane przez nowotwór ?czy na odwrót ? z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak na marginesie zapytam ,czy onkolog ma prawo odmówić zalecenia chemii albo radioterapi .wiem ,że de facto przynoszą one małe korzyści ,niemniej uważam ,że psychiczne nastawianie chorego ,który *jest leczony* jest bardzo ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi wynik badania to : *adenocarcinoma metastaticum -A (M-8095/3). Fragment tkanki łącznej włókniastej z naciekami gruczolakoraka .W nadesłanym materiale (fr.B) utkania trzustki ani węzła chłonnego nie znaleziono .Zmiana może odpowidać pierwotnej-B* A-fragment pakietu węzłów chłonnych okolicy pnia trzewnego :2x2x1 cm .jak naciek nowotworowy B-z guza trzustki :drobne fr. czy pierwszy i drugi wynik to to samo ? czy nie ? tego drugiego wyniku to kompletnie nie rozumiem i będę wdzięczna ,jeśli mi ktoś go wytłumaczy dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bożena z Kielc

Onkolog raczej nie powinien odmówić leczenia ,jeśli chory jest w dobrym stanie Co do wyniku ,to jest to rozszerzony opis ,który niestety potwierdza obecność raka .Ale nie daje jednoznacznej odpowiedzi ,czy wywodzi się on z trzustki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×