Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zdecydować się na operację tarczycy? czy jeszcze nie?


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy z tarczycą mam od wieku dojrzewania.Obecnie mam 34 lata i od roku jestem pod stałą opieką endokrynologa.Dziś miałam robione badanie USG , po którym lekarz zasugerował mi operację. Moje USG: STRUKTURA TARCZYCY:Normoechogeniczna PŁAT PRAWY:13/25/38 PŁAT LEWY:19/25/41 ZMIANY OGNISKOWE: W PP widoczne liczne zmiany polimorficzne skupione gł€wnie w dol. obszarze, dominuje hypo-lita zmiana o śr.11 mm. W PL dominuje przestrzeń płynowa o wym.12/22/23. Pięć miesięcy wcześniej moje USG:(27.08.2008) PŁAT PRAWY:16/24/45 PŁAT LEWY:18/20/40 ZMIANY OGNISKOWE: Wgórnej części PP przyśrodkowo hypo-lita zmiana ze zwapnieniem o wym.8/11/13 .W dolnym biegunie PP płynowo-lito zmiana o wym.12/17/16, w górnym biegunie tego płata torbiel o śr.7 mm. W części środkowej PL torbiel o wym.10/13/17. Badanie histopatologiczne:Hypo-lita zmiana na granicy cieśni i PP ze zwapnieniami. Bardzo proszę o opinię Pana Doktora czy operacja jest wskazana(nie oznacza to że nie ufam moim lekarzom, chcę być pewna na 100%swej decyzji) Jeśli tak to proszę o napisanie mi skutków ubocznych po zabiegu. Dziękuję serdecznie . Pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję co do operacji usunięcia tarczycy podejmuje endokrynolog, a nie chirurg i tylko jego zdanie w tej dziedzinie się liczy. Co do zakresu operacji podejmuje ją chirurg, ale już w trakcie samego zabiegu. Dlatego jeśli endokrynolog proponuje operację należy jej się podjąć. O powikłaniach można przeczytać na stronie: http://www.echirurgia.pl/tarczyca/powiklania_leczenie_uzupelniajace_raka_tarczycy.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedz. W moim przypadku endokrynolog skierował mnie na operację , miałam też już wizytę u chirurga i mam termin operacji na 10 luty. Bardzo się boję ale wiem że to naturalne uczucie. Po operacji będe mogła więcej napisać na ten temat . Dziękuję za odpowiedz raz jeszcze . Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestrm po operacji tarczycy usunieto mi caly plat prawy i trzy czwarte lewego na poczatku pazdziernika 2011r .Czuje sie dobrze musialam usunac poniewaz mialam ucisk na krtan balam sie bardzo ale operacja przeszla bez komplikacji i jestam zadowolona ze sie zdecydowalam pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam*) Ja też jestem po operacji. miałam ją 19 września. Nie ma czego się bać. Myślę że więcej strachu jest niz tak naprawde powinno go być. Po operacji jest się cały czas na środkach przeciwbólowych a na drugi dzień już normalnie można wstać ii potem jest już tylko lepiej *) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwagi ! Miałem operację usunięcia tarczycy 27.01.2014 r. Przed nią zwyczajnie się bałem (mam 47 lat). Endokrynolog już rok temu namawiał mnie na operację. Po niej jest OK. Czekam na wyniki badań i lek zastępujący hormony tarczycy. Blizna nie jest duża i szybko się goi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skierowanie na usunięcie tarczycy, duże wole. Czasami czuję lekkie podduszanie, ale nie utrudnia mi to jakoś życia. Poziomy hormonów mam w normie. Mam tendencje do tycia. Boję się BARDZO że po operacji, gdy będę miała od razu niedoczynność, mimo brania hormonów w tabletkach utyję jeszcze bardziej! Może ktoś ma takie doświadczenia i chciałby o nich opowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sylwia

Na nadzczynność tarczycy z Basedowem leczyłam się 3 lata. Przeszłam 2 terapie jodowania, nie pomogły 16 marca miałam oprację całkowitą usunięcie tarczycy. Ogólnie czuję się dobrze. Jest 1 tylko problem 2 miesiące po opracji nadal nie mogę głośno mówić. Miałam chrypkę i delikatny kaszel. Biorę 2 serię zastrzyków NIWALIN i WIAMINę B1 jest lepiej z oddychaniem. Głos jest nadal taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×