Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak odbytnicy


Gość Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemysław

Witam serdecznie. Chciałbym zadać kilka pytań, osobie, która zna się na rzeczy. Moja mama miała ostatnio biegunki, jeśli coś zjadła to od razu musiała iść do łazienki. W biegunkach od czasu do czasu pojawiała się krew. Przez 2 tygodnie zaczął ją pobolewać brzuch, w końcu zdecydowała się iść do szpitala. Lekarz zrobił badanie per rectum, i stwierdził, że to bardzo zaawansowany rak odbytnicy. Na początku sierpnia miała robione usg jamy brzusznej, wyniki miała idealne, w szpitalu zrobili jej także biochemie, badanie moczu, badanie CEA, EKG, wyniki także były idealne, markery miała w normie, jest osobą palącą wynik wyszedł 4.5. We wtorek będą jej robić gastroskopie i kolonoskopie, oraz tomografię komputerową. Moje pytanie jest takie, czy lekarz mógł ocenić raka, jego poziom zaawansowania i stwierdzić, że jesteśmy już 2 lata za chorobą zamiast przed, poprzez jedno badanie per rectum? Od razu powiedział, że na 100% będzie miała stomię i operacje będzie musiała mieć. Dodam, że moja mama ostatnio robiła sobie badanie na Helikobaktera pyroli, wynik wyszedł pozytywny, natomiast lekarz nie przepisał jej żadnego antybiotyku. Ostatnio mamę w ogóle przestał boleć brzuch, i czuje się już dobrze. Martwi mnie jednak ta opinia lekarza, który stwierdził od razu tak drastyczną diagnozę. Kolejne pytanie brzmi, czy może to być jakiś inny guzek, hemoroidy, lub jakieś żylaki odbytu? oraz czy badanie kolonoskopii i gastroskopii wszystko wykaże? Ostatnie pytanie jest takie, czy mając tak zaawansowany stopień raka odbytnicy, jaką stwierdził lekarz, możliwe jest, że badanie CEA wyszło idealnie? Czy już powinny być podniesione markery? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź, gdyż jestem jednym strzępkiem nerwów, nie spałem już 4 dni. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×