Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w podbrzuszu a jelito drażliwe


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech lat borykam się z bólem w podbrzuszu, z prawej strony...bóle pojawiają się co jakiś czasz..kiedyś kilka razy na rok, a teraz praktycznie prawie co miesiąc..zawsze trwały ok 3dni i przechodziło, a teraz trwa już tydzień. miałam robione kilkakrotnie usg, u ginekologa też byłam-niby wszystko jest dobrze, badania moczu, kału też dobre, badania krwi(zeby sprawdzić leukocyty) ponoć też w normie, przyjmuję tabletki na jelito drażliwe-ale one zbytnio nie działają..co to może byc?co powinnam zrobić? ostatnio badanie krwi miałam w lutym..a może jednak to wyrostek-aktualnie boli mnie już od tygonia? nie wymiotuję, gorączki nie mam, przy ucisku tez mnie za bardzo nie boli. Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przepraszam, chodziło mi o mocz (lecz WBC w krwi też jest lekko podwyższone), piszesz o tzw.CRP (jak sądzę ), u mnie poziom wykazywał 19,6 mg/l a norma to [0,0-5-0] , więc masz już silny stan zapalny , musisz pokazać to lekarzowi , aby rozpoczął prawidłowe postępowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyrostka, to nie jest powiedziane że musisz mieć standardowe objawy jak biegunki wymioty , gorączkę ciągłe bóle, u mnie przebiegło to tak że: 2 dni czułem pieczenie w żołądku(niezbyt dokuczliwe) a po 2 dniach w nocy miałem ostre bóle jak spałem i ciężko było mi się przewrócić czy wyprostować, a na rano ból był mniejszy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBC &#8211*(ang.white blood cells) w morfologii krwi wskaźnik określający liczbę białych krwinek. Wartości prawidłowe 4000-10000/mm3. U zdrowego niemowlęcia i małego dziecka: 9000-15000/mm3. Wartości powyżej normy niektóre choroby zakaźne stany zapalne choroba nowotworowa białaczka zatrucie, uraz, stan po operacji stres psychiczny lub fizyczny leki &#8211* adrenalina, hormony sterydowe, związki litu palenie papierosów uszkodzenia tkanek np. przy oparzeniach Więcej nie mogę ci powiedzieć, nie jestem lekarzem he, niestety nie wiem na jakie dolegliwości cierpisz, a badania ginekologiczne, jajników , macicy ? Może mam kłopot z jelitem grubym , wtedy konieczna będzie kolonoskopia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o leukocyty mi chodziło...te w moczu wskazują na stan zapalny pęcherza/dróg moczowych..czy z tego powodu może mnie boleć prawe podbrzusze? a lekko podwyższone leukocyty we krwi o czym mogą świadczyć-też mogą mieć związek ze stanem ukł. moczowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po wycieciu wyrostka minal miesiac ,a ja sie zle czuje.Boli mnie rana ,podbrzusze i miejsce w ktorym mialam robione znieczulenie .Gdy sie schyle to po chwili nie moge sie wyprostowac z bolu.Co to moze byc?Pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×