Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból mostka i żeber w okolicy przyczepów chrzęstnych do mostka


Gość KASIA

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1 miesiąca odczuwam bóle mostka mam wrażenie że się uderzyłam , ale nic takiego się nie wydarzyło ,oraz na drugim żebrze z lewej strony wytworzyła mi się wypukłość która przy dotykaniu boli strasznie. ten ból promieniuję aż do części ręki pod pachę oraz do żeber pod lewą piersią. co to może być? pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witm mam ten sam problem od 2 miesięcy .Ta wypukłość schodzi po tabletkach diclober (które przepisał mi lekarz diagnozując stan zapalny) ale po tygodniu znowu wraca.Ból jst dokuczliwy i męczący.Może Pani już ktoś pomógł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HADZIAJEX

witam Mam to samo, wrecz czsem nie moge sie ruszyc bo mam wrazenie kakbym mial wbity noz w klatke. Do tego czuje jak mi tam cos przeskakuje no i wystaje cos ... jakies 3 lata temu udezylem sie sztanga na silowni i tak sie zaczelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie ruwniez boli pod mostkiem z lewej strony juz od 2lat zrobila się narosl cos jak guzek i od niedawna boli mnie po prawej stronie co prawda wyglada to na chorobe nowotworowom z przezutem a gorsza sprawa to taka ze zaden lekaz niechce tym sie zajac jezeli jest kto rozsadny i powazny to niech napisze co to takiego jest chcem to wyleczyc a pomocy zadnej nie uzyskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego, ból żeber + narośl kostna na żebrze. Byłem w poradni onkologicznej, gdzie onkologo zlecił na CITO USG. Powidział, iż może to być chrzęstniakomięsak (mam nadzieję że nie jest). Zobaczymy co wyjdzie na USG. Lepiej również idźcie z tym do onkologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, na USG nic nie wyszło, bo wyjść nie miało prawa. Osoba robiąca mi USG powiedziała, iż w tym przypadku powinien być zrobiony TK. żeby można było sprawdzić jak kości wyglądają w środku. Przez barana lekarza *onkologa* straciłem tylko mnóstwo czasu. W tej chwili mam już skierowanie od innego onkologa na CITO na TK.. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Fakty są takie że żebra i mostek bolą coraz mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianach położenia ciała bóle w mostku mogą sugerować uszkodzenie żebra,chrząstki lub jakiegoś mięśnia. Rak w płucach raczej nie daje objawów bólowych. Zresztą sporo jest rodzajów raka, z którymi można żyć długo, niezłośliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz_Synergia_Chorzów

Witam. Bardzo dużo tutaj rozpoczętych tematów. Ból w okolicy, o której pisała autorka postu może mieć wiele przyczyn. Pod uwagę należy wziąć chociażby staw mostkowo - obojczykowy posiadający aparat torebkowo - więzadłowy, który przy przeciążeniu może wypełnić się płynem. Nie mniej jednak warto poddać się również ocenie fizjoterapeutycznej. Ten staw może być na końcu łańcucha przyczynowo - skutkowego. Zaburzenia ruchomości odc C-Th, nieprawidłowego ustawienie łopatki to tylko niektóre z możliwych przyczyn prowadzących wtórnie do problemu w regionie stawu mostkowo - obojczykowego. Również stawy żebrowo - kręgowe mogą być przyczyną. Ale konkretne informacje uzyska fizjoterapeuta po przeprowadzeniu wywiadu oraz badania. Jeżeli nie będzie w stanie pomóc pokieruje Panią we właściwym kierunku diagnostycznych (lekarz radiolog, ortopeda/ USG/RM) Pozdrawiam , Łukasz Czernek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×