Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyrośl chrzęstno-kostna kolana u nastolatka


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 15 lat i dzisiaj odebrałam wyniki rtg lewego kolana. Stwierdzono u mnie wyrośl chrzęstno-kostną o wym. ok. 10x5mm przynasady dalszej kości udowej od strony przyśrodkowej. Poza tym części kostne stawu mam bez zmian, a szerokość szpary stawowej zachowaną. Chciałabym się zapytać, czy konieczna będzie u mnie operacja, a jeśli tak czy może ona wywołać jakieś komplikacje, ile ewentualnie będę musiała odczekać z treningami i czy może się okazać, że zajdą jakieś stałe zmiany. Mam także pytanie, czy jest coś co powodowałoby wzrost wyrośli.? np. treningi, zginanie nogi itd. Liczę na odpowiedź i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej własnie jestem miesiac po operacji jest dobrze operacja moim zdaniem jest konieczna poniewaz to bedzie rosło. Ja sie zgodzilam już jestem po i czuje sie świetnie mam tylko blizne okolo 4 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 18 lat i mam jakąś wyrośl na główce kości strzałkowej. Byłem z tym problemem u ortopedy i powiedział mi że do póki to nie rośnie i nic się z tym nie dzieje to lepiej tego nie ruszać. Ale jeśli będzie taka konieczność i gdy przestane rosnąć to usuniemy to. Podał jakąś dziwną nazwę która kojarzyła mi się ze złupieniem kości. O co chodzi?? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je Też mam 15 lat i na rtg zauważono wyrośl chrzęstno kostną w pobliżu kości piszczelowej. Jeden z lekarzy od razu dał mi skierowanie do szpitala na zabieg/operacje. Jednak poszlam do drugiego ortopedy. Zlecił on reznans i to badanie także potwierdziło narośl. Jednak ten drugi lekarz stwierdził, że nie ma niepokojących zmian onkologicznych i nic z tym nie trzeba robić tylko czekać. Za pół roku mam przyjść do kontroli. U mnie było trochę inaczej bo jeszcze mam jakąś - plica mediopatellaris, i podobno nie wiadomo czy od tego czy od tamtego noga boli. Nie mogę ćwiczyć, a w nocy boli mnie ból kolana. Eh.. sądze, że jakbym poszła do trzeciego lekarza to powiedziałby jeszcze co innego.Jeden daje natychmiastowe skierowanie do szpitala a drugi każe czekać około roku., jest różnica. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat też takie coś miał. Wyszło najpierw na RTG. Ale lekarz kazał zrobić jeszcze rezonans, żeby wszystko było dokładnie widać. U niego akurat zdecydowali się wyciąć te wyrosty kości. A z rezonansem brat miał problem, bo jest klaustrofobikiem i do normalnego nie było szans, żeby wszedł. W końcu ktoś polecił mu sprawdzić rezonans na Zachodniej w Krakowie. I zadzwonił tam na 698115115 i wypytał wszystko i tam już się zdecydował, bo mają tam taki otwarty aparat. Przed badaniem jednak się trochę stresował, ale jak go już ułożyła Pani to było ok, bo tylko kolano miał w aparacie, a reszta na zewnątrz i sobie mógł czytać książkę. Pewnie jakby musiał mieć takie badania więcej razy to tylko tam by poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×