Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brzydki zapach gazów, papkowaty stolec i ucisk w podbrzuszu


Gość Pol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mój problem wygląda następująco: mam prawie codziennie duże ilości cuchnących gazów, występujące bez względu na stosowanie różnego rodzaju diet. Ponad to już od kilkunastu miesięcy nie miałem uformowanego stolca. Mój stolec jest początkowo dość zwarty potem papkowaty. Miewam jakieś uczucie pieczenia, bądź ucisku w podbrzuszu, ale nie jest to jakieś uciążliwe. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Twoje dolegliwości mogą być związane z wieloma przyczynami. Niektóre z nich to choroby trzustki, choroby jelit, nowotwory układu pokarmowego, zakażenie pasożytami, przewlekły stan zapalny układu pokarmowego. Powinieneś w najbliższym czasie udać się do specjalisty gastroenterologa, który zleci odpowiednie badania. To bardzo nierozsądne, że do tej pory nie byłeś diagnozowany przez lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podobnie tzn: powiedzmy 3 razy w tygodniu cuchnące gazy, regularne ale papkowate jasno brązowe stolce, nic mnie boli, pół roku temu schudłem o 5kg przez stosowanie diety, a teraz nie mogę przytyć pomimo jedzenia wszystkiego. Czy mam się czegoś obawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na USG jamy brzusznej i wyszło wszystko ok. Trzustka, wątroba, przewód żółciowy, węzły chłonne, nerki - bez zmian. Gazy dwa dni wporzo, a przez następne dwa śmierdziuchy nie do wytrzymania. Stolec zazwyczaj nieuformowany, chyba że jest to weekend, albo zachce mi się po południu to jest wtedy jak należy. Nadmieniam, że mój synek miał glistę, ale razem braliśmy chyba z 5 serii tabletek na odrobaczanie. No czy ja mam się martwić, że to jakiś rak? Dodam, że mam 34 lata bo wiek chyba też jest ważny w tej chorobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja mam od 3lata taki problem ze 8-12 razy na dobe mam biegunke stałe parcie ale ilosc wydalanego kalu jest naprawde minimalna jednak czasami strach z domu wyjsc bo stale mam uczucie parcia dodam ze niemam utraty wagi. Ktos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×