Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzące bąble na skórze


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu do czasu wyskakują mi na ciele bąble, które swędzą, wyglądają jak oparzenie przez pokrzywe....gdy przestane sie drapać to bomble znikają...nie mam pojęcia co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w szpitalu dali mi zastrzyka i przepisali mi tabletki .. (Zyrtec)..abym brał co noc... pierwszy raz stało sie to gdy byłem wszkole... i nagle cos zaczeło mnie swędziec... zdjąłem koszule i miałem wyspke na całym ciele - te bąmble... jak bede brał regularnie tabletki tak jak zalecili... to nie bede miał juz nigdy tego uczulenia (wysypki)??? proSze o odpowiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rano, gdy się budzę, czasem mam na przedramieniu swędzące bąble podobne do tych, jakie powstają po ugryzieniu przez komara. Czasem jest to 1 bąbel, czasem kilka. Po jakiejś godzinie bąble znikają. Zdarza się też, że bąble wyskakują na owłosionej skórze głowy, na jej górnej części. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LOOOOOOKKKOOO

mam tak samo Niedawno zaobaczyłam na ciele bąble.. Myślałam że mi zejdzie a po paru dniach zaczeły mi wyskakiwać coraz więcej i swędziały mnie.. Bąble są takie same jak po ukąszeniu komara .. ale gdzie w zime komary. pomocy co to ? czy iść do lekarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam to dwa dni temu wyskoczyly mi trzy pryszcze myślałam ,ze znikna ale nie nastepnego dnia obudziałam sie i miałam ich wiecej i co gorsze były na całej twarzy duze ,czerwone bable ,ktore mnie swedzą i na dodatek mam powiekszone wezły chłonne ...nie wiem co robic ,wiec ide do dermatologa nie chce ryzykowac ze zostana mi blizny po czyms takim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ale pierw miałem to z tymi uhryzieniami komara miałem takie dziwne zjawisko bo miałem na dwóch łokciach dwóch kolanach dwóch ramionach na stopach dłonie całe swędziały */ . Ale to po 2 godzinach zniknęło i nie miałem tego z pół roku a dziś z rana miałem pokrzywke nie miałem ukąszeń komara tylko miałem bąble po pokrzywie jakby i w tych samych miejscach co z komarkiem . W szkole mi to zeszło wróciłem do domu zjadłem obiad siadłem na kompa i znów powyskakiwały one . Nie wiem co robić jak jutro znów tak będę miał to ide do lekarza nie ma co się narażać . Tyle tylko powiem . To ma prawie każdy moi rodzicie mówili mi że mieli to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delasidaxd

Ja nie wiem co to,ale mam coś teraz właśnie podobnego.... wyskaują mi małe swędzące bąbelki ..nie miałam jeszcze nigdy ospy ale nie mam jej objawów .. to myśle że to uczulenie .Piję wapno ale ono nie za bardzo pomaga tylko przestaje mnie swędzieć po nim ,ale bąbelki są dalej .. smarowałam to nawet detromecyną i wydaje mi się że zaczynają powoli znikać .. Powinnam się udać z tym do lekarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..nie jestem lekarzem ale myślę że w przypatku bąbli znikających to pokrzywka mój synek to miał..i lepiej... jak się kładł to częściowo znikały a jak wstawał to były wszędzie lekarze obserwowali go w szpitalu podobno uczulenie na jakiś owoc, bądz owoc był czymś spryskany..ale ja mam tez problem dzis pod stopą wyrósł mi swędzący bąbel i pod drugą w tym samym miejscu drugi tylko mniejszy swędzą jak po ukąszeniu przez komara ale ukąszenia nie widać nie wiem cóż to może być :(????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ,radze udać sie do dermatologa jeśli te bąble swedzą, ponieważ spotkalam się z takim problemem i byl to swierzb, którym mozna się zarazić naprawde wsz ędzie, od zwierząd, przez ciuchy,itd. bardzo dużo lekarzy nie rozpoznaje tej choroby, mowią że to uczulenie i ja radze poszukać czegoś w tym kierunku, życze zdrowia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno,sierzb ma to do siebie że pojawia się i znika*-))i potem znowu wraca, a najbardziej sędzi w nocy jak cialo jest rozgrzane,too okropna choroba i trudno ją wyleczyć, trwa to dośc dlugo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swedzace bable wygladajace jak ugryzienia komara, oparzenia pokrzywy, swedzace tylko rano i popoludniu na dloniach stopach brzychu szyi i kolanach samoistnie znikajace to sa ugryzienia przez pluskwy. Z deguly sa po trzy sztuki obok siebie ale sa tez pojedyncze. Wiem bo to wlasnie przerabiam.... Spawdzcie dokladnie lozka i okolice. Moj maz mial baaardzo silna reakcje alergiczna na to swinstwo. Puchl niesamowicie. Obecnie jest to niesamowita plaga. My przywiezlismy z hotelu 4 gwiazdkowego. Znajoma z taksowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę własnie takie cos,najpierw pojawiły mi sie na kolanach i łokciach a na drugi dzien rano było juz na całym ciele,oczach no wszędzie,ale zadnej pluskwy nie mam,mysle ze moze to jest to od jakiegos owoca bo jadłam banany i winogrona i mogły byc czyms spryskane bo pierwszy raz w zyciu mam takie cos lub cos z powietrza,moze jakies pyłki.jutro jade do lekarza nie zrobi mi testy alergiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj(jakieś 4 minuty temu) wpadłam w pokrzywy. Całe ręcę (miałam krótki rękaw) miałam w białych wypełnionym piekącym płynem pęcherzykach.Skóra w tych miejscach była lekko czerwona. Te białe bąble wyglądają jak w ośpie wietrznej. Myśle że pomogłam Ola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIalem podobny problem z tymi pojawiajacymi sie bablami.. Mieszkalem w akademiku w legnicy i dwa wieczory z rzedu na rekach nogach brzuchu, pasie pojawialy sie bable jak po ukaszeniu komara.. myslalem ze to polpasiec, alergia itp.. jednak NIC nie robiąć w tej kwestii, nie zmieniajac poscieli, ani nic po dwoch wieczorach nagle przeszlo.. wiec kwestie pluskw czy tez innych pierdół odpadaja tak jak inni pisza.. bo skoro mialy by byc w akademiku pluskwy to mialbym to dluzej nie wierze ze przyszly sobie na 2 dni i poszly.. poprostu zniknely bable tak bagle.. a pojawialy sie tak jak ktos wczesniej napisal.. na poczatku w losowych miejsach czulem pulsacyjne swedzonko pozniej babel sie rozrastal i wygladal jak ukaszenie komara a rano jak sie obudzilem wszystkie bable zniknely i juz sie wiecej nigdy nie pokawily... i wie ktos dlatego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×