Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle poniżej pępka i zwisająca skóra po porodach


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 38 lat,jestem po trzech porodach. Od paru lat mam bóle poniżej pępka tak mocne,że nie mogę się ruszać,często mój brzuch pęcznieje i wygląda jak bym była w ciąży a wtedy mam uczucie jak bym była nadmuchana oraz nie mogę długo utrzymać moczu chociaż jestem na diecie,biegam i chodzę na siłownię. Moja Pani doktor pierwszego kontaktu nie widzi problemu i nie chce dać mi skierowania na badania a od strony ginekologicznej jest wszystko w porządku. Pod pępkiem posiadam zwis skóry, który brzydko wygląda z tego powodu mój stan psychiczny uległ pogorszeniu i wstydzę się rozbierać. Gdzie mam szukać pomocy bo na operację plastyczną mnie nie stać,poniewaz od zeszłego roku jestem sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Problem nietrzymania moczu powinien być zdiagnozowany oraz leczony przez ginekologa. Jeśli problemy ginekologiczne zostały wykluczone to przyczyn bólu brzucha należy poszukiwać w układzie pokarmowym. Co do operacji nadmiaru skóry w powłokach brzusznych to można spróbować odpowiednich ćwiczeń, które powinny dać zamierzony efekt, lecz będą wymagały czasu oraz wysiłku. Warto jednak udać się do chirurga. Być może istnieją wskazania zdrowotne do usunięcia nadmiaru skóry. W takim przypadku zabieg będzie refundowany przez NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×