Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Miękki guz na stopie


Gość Piotr z Sochaczewa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr z Sochaczewa

Witam! Jakiś czas temu mojej mamie na lewej stopie około 1,5cm pod kostką zaczął robić się miękki guz. Jest on bolesny, utrudnia chodzenie. Opis zdjęcia RTG wyglądał następująco " Stopa lewa z niewielką koślawością palucha i osteofitami krawędzi bocznej główki I k. śródstopia i krawędzi guza k. piętowej". Lekarz ortopeda powiedział że nic na to nie poradzi a miękkiego guza (który wygląda jak spore spuchnięcie) nie widzi. Ja nie mam pojęcia o ortopedii a dostrzegam że coś jest nie tak. Mama dostałą leki przeciw bólowe po których jest jej nie dobrze i nic poza tym. Czy możliwa jest interwencja chirurgiczna w takim wypadku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GANGLION - nie jestep pewna czy poprawnie to napisałam ale te spuchnięte miejsce to właśnie może być to . Często pomaga masaż, rozcieranie tego ,,guzka** po rozgrzaniu stopy w ciepłej kąpieli , poczym należy zawinąć dość ciasno chore miejsce , to może troche potrfać ale może obyć się bez interwencji chirurga (jest strasznie nie przyjemny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegos czasu na stopie mam guza, jest miekki i dosc duzy, byłam u lekarza i po obejrzeniu kazał mi przyjść na prześwietlenie za 2 dni, poszłam na to prześwietlenie i trafiłam na przerwę śniadaniową lekarzy. Lekarz który miał mi wykonać prześwietlenie wyszedł do mnie i powiedział że jestem *za gruba,, kazał mi smarować liotonem 1000 i rzeczywiscie po kilkukrotnym wmasowaniu masci pomoglo, lecz nie na długo. Czy powinnam udac sie do innego lekarza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×