Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Komplikacje po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Teresa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 65 lat i w dniu 30.08.b.r. miałam zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową w Rozpoznaniu napisane jest Kamienica pęcherzyka żółciowego K 80.2 Przebieg pooperacyjny niepowikłany , rany goją się rychłozrost . W stanie dobrym wypisano do dalszego leczenia ambulatoryjnego. W domu w dniu 01.08.o godz.3 rano obudził mnie ostry ból po prawej stronie brzucha w miejscu gdzie miałam założony sączek. Na stanowczą perswazję męża o godz. 6 rano zabrało mnie pogotowie. Na izbie przyjęć zrobiono mi podstawowe badania krwi i moczu a ciśnienie było 160/100 .Lekarz zalecił zrobienie EKG jamy brzusznej RTG ,Urografia nerek ( po podaniu kontrastu ból ustąpił na krótko ) wezwany chirurg zalecił badanie tomografem komputerowym.Które nie wykazało żadnych zmian Dostawałam środki przeciw bólowe : NOS-Pa, Keton al, pyralgin buscopan oraz dolar gan . A bóle z przerwami wracały . W rozpoznani jest napisane *Nawracająca Kolka brzuszna R 10.0 i dalej wędrująca nerka prawa nerka. Udałam się dzisiaj 13-tego do urologa ,który wykonał USG i stwierdził nie ma żadnej wędrującej nerki i dodał ,pomiędzy nerką a wątrobą znajduje się płyn mętny z kłaczkami o wielkości +DO 61,5mm x D1 29,2mm oraz +DO71,3 mm x D26,40 mm. Mam wrócić powrotem do szpitala do chirurga . Co teraz może zrobić chirurg . Czy czeka mnie ponowna klasyczna operacja ? czy też jest metoda farmakologiczna wysuszenia tego płynu . Biorę środki przeciw bólowe . A bóle pojawiają się rzadko i mniej dokuczliwe , ale zawsze w godzinach porannych pomiędzy 5 a 7 rano . Boję się co zemną będzie. Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo wspólczuję ja natomiast nie mogę siędoprosić o usunięcie woreczka żółciowego mam 28 lat a moje problemy zaczely się w wieku gdy mialam 10 lat i mam co raz ostre zapalenie i nic mi z tym nie robią dziś ide na usg ciekawe co teraz usłysze najgorsza jest ta meka z bolem bo nie mozna spac w nocy mam już tego dosyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×