Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego a testosteron


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy żylaki powrózka mają istotny wpływ na poziom testosteronu? Ostatnio miałem badany poziom testosteronu i wyszło mi 549 ng/dl, z tym że normy troszke dziwnie dzielone: Ogólnie norma to przedział 200-800 Z kolei jeszcze: od 20-49 lat 286 - 1511 Powyżej 50 lat 212-742 Niby mam w *normie* ale czy jak na mój wiek (20 lat) to nie jest troche za mało? Co lepiej włąściwie badać testosteron w surowicy czy testosteron wolny? Szczerze mówiąc bardziej mnie po prostu interesuję i dotyczy JEDNO pytanie, a mianowicie - Czy te żylaki mają istotny wpływ na zdobywanie masy mięśniowej na siłowni? Jestem zapalonym *pakerem* i mam bzika na tym pukncie więc po prostu chce eliminować wszelkie przeszkody, które mi tylko utrudniają zdobycie masy. WIęc czy ten powrózek ma istotny wpływ na poziom testosteronu i czy te żylaki mogą być przeszkodą w zdobywaniu masy? Z góry dziekuje za odp. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komórki Leydiga nie są tak wrażliwe na temp. jak kom. Sertoliego, testosteron jest odpowiedni do wieku. U pana poziom białek w surowicy może być różny, dlatego badanie będzie najwłaściwsze rano w dzień treningu po najdłuższej przerwie od poprzedniego. Być może właściwsze będzie oznaczenie test. wolnego. Nie ma u pana potrzeby powtarzania badania i nie będą wpływać na wyniki - tu najważniejsze jest odżywianie. Jednak, aby monitorować wpływ żylaków proszę wykonać badanie nasienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×