Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Źle zrośnięty mały palec


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 19 lat, od kilku lat nie mogę całkowicie wyprostować małego palca. Najprawdopodobniej jest źle zrośnięty, ale nawet nie pamiętam momentu kiedy go zwichnąłem/złamałem - zapewne kiedyś odczuwałem ból przez kilka dni, przeczekałem to nic z tym nie robiłem i źle się zrósł. Palec w ogóle nie boli ale źle to wygląda pod względem estetycznym oraz często przeszkadza, np. przy robieniu pompek, grze w siatkówkę, nawet nie można typowego *Amen* prawidłowo wykonać ( :-) ) itd. W związku z tym moje pytanie - czy jest sens jakiegoś samodzielnego *usztywniania* i bandażowania tego palca na kilka dni lub wykonywania ćwiczeń mających na celu prostowanie palca czy może najlepiej od razu udać się do ortopedy w celu wykonania zabiegu? Jeżeli to drugie (a czytałem że najczęściej *łamie* się tę kość a potem doprowadza do prawidłowego zrostu), jak będzie wyglądało znieczulenie i czy taki zabieg jest kłopotliwy, bolesny? Zastanawiam się czy żyć z tą niedogodnością czy udać się na konsultację. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Z pewnością nie powinieneś samodzielnie próbować korygować nieprawidłowości. Należy udać się do specjalisty ortopedy, który po ocenie problemu będzie mógł zaproponować odpowiednie leczenie. Być może będzie to opisana przez Ciebie procedura. Znieczulenie będzie zależne od rodzaju zabiegu. Z pewnością będzie dobrane tak aby maksymalnie ograniczyć dolegliwości bólowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×