Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha i powiększona śledziona


Gość Aleksander

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksander

Witam serdecznie, zwracam się do Państwa - ponieważ od pewnego czasu męczą mnie dolegliwości bólowe brzucha i czasami mięśni. Z wykonywanych badań miałem już (najpierw podejrzewano SM) tomografię komputerową głowy i odcinka szyjnego, rezonans magnetyczny głowy i odcinka szyjnego, badanie potencjałów - wszystko w normie. Następnie 2 miesiące temu badania jamy brzusznej USG oraz gastroskopię. Gastroskopia wykazała błonę śluzową aplamkowato zaczerwienioną i odźwiernik zaczerwieniony, w inwersji cechy niewielkiej przepukliny rozworu przełykowego. Jeśli chodzi o USG to jedyną nieprawidłowością jest powiększona śledziona 14cm/7cm i zagięty pęcherzyk żółciowy. W związku z tym udałem się do hematologa. Szczegółowe badania krwi - morfologia z rozmazem ręcznym, FAG, OB, Q3, Fe + jeszcze jakieś, których nazwy nie znam są w granicach normy - mocz też. Hematolog stwierdził, że nie ma powodu do obaw jedynie za pół roku skontrolować śledzionę. Myślałem jeszcze o kolonoskopii, ale ze względu na brak krwi utajonej w kale i pasożytów podobno w moim wieku (24lata) nie jest wskazana (opina lekarza rodzinnego). W związku z powyższym proszę o pomoc, co dalej zrobić z moim przypadkiem, bo ból pozostaje. Dodam, że borelioza i yersihnia też wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×