Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mocne czerwienienie ust, pierzchnięcie i klejąca ślina


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 4 -5 miesięcy bardzo suszy mnie w jamie ustnej + wargi (prawie pierzchną), przez co piłem w szkole 3 litry wody. Zjem jakiś posiłek, obojętnie jaki w 97% robią mi się bardzo bardzo bordowe/czerwone usta. Czuję straszny dyskomfort, bo jeśli nie mam przy sobie wody, suszy mnie strasznie, przez co mam lekki problem z wymową i w ogóle strasznie to wygląda wśród znajomych (wymowa i usta). Odwiedziłem 2 różnych dermatologów, przepisali mi maść, która nic a nic nie daje. Smarowałem kremem, tymi maściami i NIC. Od 2 stosuję listerin (podobno zwalcza 99.9% bakterii w jamie ustnej) Proszę o zdiagnozowanie tej *choroby*, bo to już jest nie do wytrzymania. Dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Suchość w ustach może być wynikiem wielu chorób ogólnoustrojowych. Leczenie u dermatologa najprawdopodobniej nie daje efektu, gdyż jest objawowe. Należy usunąć przyczynę dolegliwości. Niektóre choroby powodujące suchość w ustach to cukrzyca, choroby układowe, zaburzenia hormonalne. Uczucie suchości w ustach może powodować również palenie tytoniu. Powinieneś udać się do swojego lekarza rodzinnego, który zajmie się diagnostyką dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz.. Zanim Cie zdiagnozuja to potrwa kilka lat. Będą Ci wmawiac że masz nerwicę, na wszystko najlepszyn wytłumaczeniem jest nerwica. Albo ze slabo dbasz o higiene jamy ustnej :) zeby tylko cie naciagnac na wizyte i wydanie kilku stowek. Tymczasem mozesz mieć zespół Sjögrena (czego Ci nie zycze) albo inną chorobę auto. Moze alergie. Sam sobie zobacz na co się badać Bo nikt Ci nie powie nic konstruktywnego w tej kwestii. Najwyzej dostaniesz jakies kropelki na zwilzenie gardła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×