Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Plastyka brzucha z użyciem siatki przy przepuklinie kresy białej a ciąża


Gość Urszula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 30 lat, jestem po 3 cesarskich cięciach oraz po 3 operacjach przepukliny w kresie białej nawrotowej,po plastyce z użyciem siatek, jestem w 4 ciąży i czekam na 4 cesarskie cięcie ,czy spotkał sie pan z przypadkiem ciązy po plastyce z siatkami i jak przeprowadza sie takie zabiegi , jakie są najpowazniejsze zagrożenia dla pacjetki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Urszulo proszę napisać mi jak przebiegała Pani operacja kresy białej? Czy była w pełni refundowana łącznie z plastyką? Gdzie Pani miała tę operację i jaki był stopień rozejścia się Pani mięśni. Mnie Czeka to samo, jestem przerażona samym fAKTEM że mam tą przepuklinę i mój brzuch wyglda okropnie. Ania 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miałam 3 cesarskie cięcia ,po 3 powikłania ,w bliznie następnego dnia krwiak na całym brzuchu i *wisząca bania* wielkości grejfruta conajmniej wystająca z blizny ok.lini bikini ,tak jakby szwy puścily te zewnętrzne, potem byłam operowana 3 krotnie ze względu na nawroty i powiększani się przepukliny, moja plastyka polegała nie na poprawie wyglądu brzucha a wstawieniu siatek wzmacniajacych brzuch,mięsnie były tak wiotkie i jak stwierdził lekarz nie było co zszywać, brzuch po tej operacji nie był ładny nadal wisiała rozciągnięta i pomarszczona skóra, tyle ze mniej niz przed operacją. A przepuklina kresy białej jest nadal ,najbardziej widoczna podczas ciąży. Moim zdaniem przepuklina kresy białej nie jest problemem ,u mnie nie powodowała problemów,widać ją podczas ciąży bardziej. Za 2 miesiące będę mieć 4 cesarkę w szpitalu klinicznym, nie wiem jaki będzie przebieg, co z tymi siatkami zrobią,jak je zszyją, napisze po powrocie jak przebiegła operacja ,niestety nie otrzymałam odpowiedzi od chirurga na forum co w takim przypadku jak mój. Nie miałam operacji typowej kresy białej, a sam wygląd brzucha to najmniejszy problem w przypadku zagrożenia życia jak było w moim przypadku. Nie byłam zachwycona widokiem swojego brzucha ale niestety z każda kolejną ciąża jest gorzej. Lekarz położnik,odradzał mi kilka lat temu operacje kresy białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety chirurg nie odradził operacji kresy białej chociaż podkreślałam że chcę mieć jeszcze dzieci (mam dwójkę, naturalnie rodziłam)* jedynie podkreślano że z tej racji siatka nie wchodzi w grę. A w trakcie operacji okazało się że inaczej się nie da i musi być siatka, a miałam rozległy rosztęp mięśni prostych i korektę przepukliny pepkowej. Czy któraś z Was Dziewczyny miała podobną sytuację i urodziła jeszcze dzieciaczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już miałąm dość ciągłej walki o wymarzony brzuch po porodzie, dita połaćzona z intensywnymi ćwiczeniami nie pomogła, dlatego postanowiłam iśc zrobić sobie brzuch, jestem po konsultacjach w szpitalu Lux Medu na Puławskiej, czekam jeszcze tylko na wyniki badań i ustalam termin peracji, bo mam już dość tej nierównej walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

operacja kresy białej z plastyka brzucha jest poważną operacją, czy możecie polecić dobrego specjalistę w Lublinie. Jestem po dwóch cesarkach. ostatnia 3lata temu. Chce naprawić mój brzuch ponieważ cały czas wyglądam jak w zaawansowanej ciąży.Nie ma dnia żebym nie spotkała sie z komentarzami typu *jesteś w ciąży*. Bardzo prosze doradzcie gdzie się zglosić żeby trafić w dobre ręcę?! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×