Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji przepukliny mosznowej


Gość Xawery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań. Otóż jestem 3 dni po operacji przepukliny mosznowej. Lekarz założył mi siatke. Blizna jest w jak najlepszym stanie. Zrasta się bez problemowo. Codziennie przemywam ją spirytusem i wymieniam plaster. Jeśli chodzi o stosunki sexualne to wszystko jest w porządku. Jednak kwapi mnie jedno... Z dnia na dzień czuję się lepiej. Blizna już praktycznie mnie nie boli , ale czuję jakbym nad blizną miał kolkę , odczuwam dyskomfort. Przy wstawaniu i ogólnie w ruchu pobolewa mnie to. Nie jest to silny ból ale jednak trochę to boli. Przypuszczam ze to co odczuwam to własnie ta siatka blokuje to jelito które schodziło mi do moszny. I teraz pytanie. Czy długo będę jeszcze taki ból odczuwał? Strasznie źle się z tym czuje. Czy jest jakiś sposób na to abym czuł się normalnie? Nie wiem... Może za mało ruchu mam. Może powinienem więcej chodzić. Czy to przejdzie kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medicus

Witaj! Ból po zabiegu operacyjnym może trwać nawet do tygodnia. Ma to związek z gojeniem się naruszonych powłok ciała. Doraźnie możesz zastosować środki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty. Jeśli ból będzie się utrzymywał dłużej to udaj się na wizytę do swojego lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert26

Witam. Jestem 16 dni po operacji przepukliny mosznowej.Było coraz lepiej ale od 2 dni odczuwam ból przy wstawaniu, kaszlu, przy dotykaniu miejsca. Ból nie jest ciągły. Raczej chwilowy(podczas siedzenia nie boli). Pulsujący i rwący. Miejsce bólu to 2-3cm nad blizna po prawej stronie. Nie nosiłem dużych ciężarów. Siatki z zakupami do 4 kilogramów. Czy może to być nawrót przepukliny? Czy tylko jakieś naderwanie mięśni lub naciągniecie szwów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×