Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na jądrze i okresowy ból jądra


Gość Matt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Przy badaniu swoich jąder zauważyłem pewną niepokojącą rzecz. POD lewym jądrem ale nie bezpośrednio na jądrze wyczuwam guzek, zdrubienie. Wielkość około 5 mm może nieco więcej. Nie odczuwam bólu. Jest to jednak wyraźnie wyczuwalne. Mam wrażenie że owe zgrubienie było mniejsze ale nie mam pewności. Pod prawym jądrem również jest wyczuwalny taki guzek, zgrubienie ale jest on mniej więcej o połowę mniejszy. Chciałbym zapytać czy jest to normalna budowa anatomiczna czy raczej powinienem obawiać się czegoś i zgłosić się do lekarza urologa? W przypadku prawego jądra mam okresowy ból tak jakby naczyń krwionośnych lub nawet jądra, który określiłbym jako tępy lub kłujący. Ból ten jest lekki lekko promieniujący do pachwiny. Ból nie jest ciągły. Miałem dość dawno robione USG przy podobnych objawach ale żylaków powrózka nasiennego nie stwierdzono. Bardzo proszę o sugestię i pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medicus

Witaj! Wyczute guzki mogą być żylakami powrózka nasiennego. To, że nie zostały stwierdzone w ostatnim badaniu nie oznacza, że nie występują obecnie. Warto udać się na badanie USG jąder. Następnym krokiem powinna być wizyta u urologa, który na podstawie wyniku USG oraz badania fizykalnego będzie mógł określić przyczynę dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×