Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zanik mięśni przy bólu i sztywnieniu ręki


Gość Dominika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mój problem polega na tym, że od pewnwgo czasu pojawiły się u mnie sztywnienie,zanik mięśni(kostka w nadgarstku wygląda jak by była dwa razy grubsza) oraz ból reki (barku, łokcia,nadgarstka i dwóch ostatnich palców reki prawe)j. Poszłam do ortopedy i pan doktor kazał mi zrobić EMG nerwu łokciowego wynik badania: uszkodzenie nerwu łokciowego w nieznacznym stopniu. Po tym zrobiłam rezonans odcinka C kręgosłupa i jest dobry. Zrobiłam tomografię komputerową nie ma żadnych guzów ani krwiaków. Przeszłam rehabilitację i po tej rehabilitacji jest gorzej. Mam 33 lata choruję na astmę oskrzelową więc nie mogę zbytnio brać leków przeciwbólowych, które przepisuje mi lekarz, lecz w tym stanie rzeczy nie mam wyjśćia muszę je brać gdyż ból, który mi dokucza nie jest strasznie mocny lecz ciągły i uciążliwy. A dolegliwości nie pozwalają normalnie pracować i funkcjionować gdyż jestem praworęczna. A pracuję jako kasjerka. Mój ortopeda zlecił mi zrobienie badania przepływu naczyń Dooplera(nie wiem czy pisze dobrze tę nazwę) , oraz dał mi skierowanie do neurologa. Naprawdę trafił mi się lekarz z powołania. Powiedział że* zrobimy badania aż znajdziemy punkt zaczepienia* lecz na niektóre badania muszę czekać aż 3 miesiące a to niestety nie zmniejszy moich dolegliwośći a branie tabletek przeciwbólowych pogorszy inne. Moje pytanie brzmi Jakie badania powinny być jeszcze zrobione ażeby szybciej odnaleźć przyczynę ? Będę bardzo wdzięczna o szybką odpowiedź Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Wydaje się, że lekarz dobrze prowadzi Twoje leczenie i nie należy niczego zmieniać. Możesz jedynie spróbować przyspieszyć termin zleconych badań. Warto zorientować się czy w innych placówkach w Twojej okolicy występują podobne kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy ciesni nadgarstka mialam sztywne palce(oprocz malego) bol dlni i nadgarstkow. wiec mysle ze jak ci sztywnieja dwa ostatnie palce to problemem jest ucisk na nerw lokciowy tak jak wykazalo to badanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem lekarzem wiec trudno mi mowic cos na 100 procent. ale ja mialam zabeg na ciesn nadgarstka i dretwienia ustapily, sztywnienia rowniez, miesnie sie odbudowaly. algodystrofia jest zazwyczaj powiklaniem pooperacyjnym badz pourazowym wiec raczej sama z siebie nie wystepuje. ja mialam zabiegi na obie rece i naprawde ulga wielka. piszesz,ze pracujesz na kasie wiec jestes narazona na neuropatie uciskowa w obrebie nadgarstka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam, że to to ucisk nerwu. Lecz jeżeli chodzi o lekarzy to chyba nie jest to takie jasne. Mój ortopeda nie jest do końca przekonany, że to właśnie jest ta przyczyna więc szuka. Pierwsza jego diagnoza to zespół rowka nerwu łokciowego prawego. Potem wielopoziomowa dyskopatis odc C kręgosłupa. Potem ta algodystrofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×