Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brudny odbyt po defekacji


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Moja sprawa wygląda dość nietypowo. Otóż od dwóch lat mam problem z brudnym odbytem po defekacji. Po wypróżnieniu i dokładnym wytarciu odbytu, po poł godzinnym funkcjonowaniu znowu muszę iść do toalety wytrzeć odbyt, gdzie na papierze toaletowym widoczne są resztki kału tak jak po defekacji. Taka sama sytuacje występuje nawet po dokładnym umyciu odbytu. Co to może znaczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian L.

to może oznaczac nie prawidłowe funkcjonowanie zwieracza odbytu który odpowiedzialny jest za zatrzymywanie kału przed wydaleniem. musi się pan udac do proktologa on panu zrobi badanie per rectum potem zleci rektoskopie w razie potrzeby. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie same objawy jak kolega Rafał w tytule napisał dodatkowo odczuwam dyskomfort w odbycie w ciągu dnia (jakby coś siedziało w u mnie w odbycie, strasznie denerwujące), krwi nie zauważyłem na papierze toaletowym po oddaniu stolca. W związku z tym mam pytanie od razu udac się do proktologa czy najpierw do lekarza rodzinnego zrobic wyniki krwi, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem czopki na hemorojdy i pomagaly ale na krodka chwile i teraz znowu sie to pojawia ale niejest to regularne z tydzien problem mam a potem znowu jest ok niewiem dlaczego czy cos jem innego czy cos niewiem naprawde,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś był u lekarza i dowiedział się czegoś nowego w temacie. Mój gastrolog powiedział mi tylko że mam natręctwo w tym temacie i nic konkretnego. Wiedząc że nie jestem sam z tym problemem nie ufam jego diagnozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma znaczenie...ale zauważyłem że gdy piję alkohol a jestem alkoholikiem...to mam te problemy....ale jak mam przerwę w piciu...ten problem znika,,,może to ma jakieś znaczenie....też się z tym borykam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, brudze bielizne, ciagle mycie nic nie pomaga. Zalamalam sie, tym bardziej, ze jestem po zabiegu szczeliny odbytu, lekarz stwierdzil, ze wszystko jest w porzadku, a na moje pytanie, dlaczego tak sie dzieje? powiedzial, zebym robila sobie lewatywy, brak slow, nie wiem co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rafala i resztv zainteresowanych........................... Mialam ten sam problem, brudzilam bielizne, ale znazlam ziola, ktore mi pomogly, nazywaja sie ISPAGUL, sa sproszkowane, mozna je dodac do jogurtu, lub wymieszc z sokiem. Nie bede sie rozpisywac o ich dzialaniu, sami przeczytajcie, wpisujac ich nazwe. Odetchnelam z ulga..Kosztuja zaledwie 13 zl. Pozdrawiam.Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki eva za podpowiedź. proktolog na podobne dolegliwości również wypisał mi ispagul. jeszcze nie brałem bo bałem się, że działa przeczyszczająco. jutro kupię i zacznę stosować, modlę sie o to żeby pomógł bo już mam dość wiecznie brudnego tyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Evy.......................... To co napisalas, jest identyczne z moja sytuacja, hemoroidy, szczelina odbytu, brudzenie bielizny. Zalecenia, lewatywa, idioci lekarze. Ja uwazam, ze wszyscy ktorzy pisza o swoich klopotach maja ten sam problem, chodzi o uchylek odbytu (dowiedzialam sie o tym po badaniu u ginekologa, a kolonoskopia potwierdzila problem), tam wlasnie zbiera sie kal, ktorego w zaden sposob nie mozna sie *pozbyc* (jest to cos na ksztalt kieszonki, spowodowane rozciagnieciem sciany odbytu), i to jest glowny winowajca calego zamieszania. Nie rozumiem jednego, dlaczego lekarze nie skupiaja sie wlasnie na tym.Wybieram sie do kolejnego proktologa, zeby ewentualnie poddac sie zabiegowi usuniecia uchylku odbytu. Ziola sa okej, ale problemu uchylku nie rozwiazuja. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krzyska............... Tak, uchyłek odbytnicy, można operować. Nie wiem kiedy wybiorę się do proktologa, żeby o tym porozmawiać, obiecuję, że się odezwę. Po kilku dniach stosowania ziół, jestem czysta i szczęśliwa. Krzysztofie napisz jak reagujesz na ziółka........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×