Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kręgosłupa lędźwiowego u nastolatka


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat. Dodam, iż gram bardzo dużo w piłkę, i zawsze moje treningi były wykonywane na 100 procent. Pół roku temu była zima i nie grałem dużo w piłkę, chodziłem do szkoły i nie ruszałem się zbyt dużo, lecz nadeszły hale sportowe, na które zacząłem uczęszczać i wtedy zacząłem czuć lekkie bule w okolicach kręgosłupa lędźwiowego, myślałem, że to normalne i przejdzie, lecz z każdą następną grą bóle się posilały! Udałem się do lekarza rodzinnego, który zbadał mi brzuch i nic nie wykrył, więc zważając na mój młody wiek przypisał mi leki na stan zapalny i tyle, myślał, że to zwyczajne naciągnięcie mięśni, lecz plastry nic nie pomagały aż wreszcie zrobiłem rtg z któego wyszło*skrzywienie kregoslupa i niezrosniecie luku l5* poszedłem do ortopedy, który zrobił mi tomografie-*obustronnie kregoszczeliny na poziomie wieziny luku l5. Sponydlolistezy nie stwierdza sie. Pozostale struktury kostne bez cech patologii. Krazki miedzykregowe L1/2 L2/3 i L3/4 bez cech patologii. Na poziomie L4/5 niewielka wypuklina we wszystkich kierunkach bez cech stenozy otworów międzykregowych i kanalu kregowego. L5/S1 przepuklina tylna centralna o wielkosci 2,5cm(wym poprzeczny) i 0.87(wymiar ap). Modelowanie struktur worka oponowego Ograniczenie rezerwy ojb. onu otworów międzykregowych,bardziej lewego. Zachyłki boczne wolne.* To caly opis, lecz bylem u trzech lekarzy, ktorych po ogladnieciu plytki tomografu stwierdzaja, ze *jak na tragicznie to jest bardzo dobrze* dodatkowo mam kregozmyk. Nie gram już bardzo długo, miałem się ograniczasć od wszelkich obciążeń kregoslupa i tak wlasnie zrobilem, lekarz dodatkowo zadal mi masaz, pole magnetyczne i laser. Teraz chodze na basen i ciagle wykonuje cwiczenia(juz jakies 11 dni) Powiedziano mi, ze jak wzmocnie mase miesniowa to bede mogl wrocic go futbolu, lecz wczoraj wykonalem lekkie przebiezki z pilka i troche pokopalem i wszystko wrocilo, bol bol i bol! Mozliwe jest tez, ze to przez zlą pogode, poniewaz mowiono mi , ze jak bedzie deszcz i zmiana pogody to bedzie bol, wlasnie pada i jest zimno, wiec moze od tego mnie to boli, jest dzis 14 czerwiec, pod oniec czerwca bede mial rezonans. Lekarze mowia ze to wylecze czyt. nie wylecze, ale bede mogl grac bo jeszcze rosne i to sie wydluzy-kregi i pilkarze z gorszymi konutzjami graja, lecz jak mowilem bol wrocil i nie wiem co teraz, znaczy chcialbym zapytac czy z tego wyjde i czy bede mogl uprawiac pilke nozna ? Czy cwiczenia na wzocnienie miesni pozwola grac bez bolu? Czy w przyszlosci nie bedzie bolalo? Czy lepiej nie grac w pilke, ale naciskam, ze nie moge bez tego zyc! Teraz sa wakacje i przez 2 miesiace nie bede gral w pilke, bede plywal duzo i wykonywal domowe cwiczenia i czy lepiej przestac grac juz na zawsze czy jest szansa ze wroce do gry? I czy gra w pilke i ogolny wysilek moga poglebic te moje wady kregoslupa? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! To, czy zmiany kręgosłupa są w pełni wyleczalne powinien ocenić lekarz, który zna pełną historię choroby, wyniki wszystkich badań oraz ma możliwość zbadania. Z pewnością ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarskich spowoduje zminimalizowanie lub całkowite ustąpienie dolegliwości. Niewykluczone, że będziesz mógł powrócić do wyczynowego uprawiania sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój przypadek jest podobny do mojego tylko ja kochałam tańczyć... Ale do tańca nigdy nie powrócę niestety. Mam 17lat i jestem rehabilitowana od 6lat. I jestem po 2operacjach kręgosłupa i to nie koniec. Ja miałam przepuklinę 3mm i 6mm. I jeszcze mam jedną malutką jak narzazie. W tym mam skoliozę, lordozę, kifozę. I szczerze mówiąc po operacjach jestem kaleką. Wszystko boli tak jak kiedyś a jestem pół roku po operacjach. Więc to nic nie dało. Ćwiczenia dużo dają tylko ja byłam młodsza i głupsza i jak byłam w sanatorium to ćwiczyłam tak jak chciałam a w domu nic. I tym zapieprzyłam. Bo to da się wyćwiczyć i to da się wyleczyć. Ja poszłam pod nóż bo ból był wielki i nie dałam rady. A ty jesteś w tej fazie co ja zaczęłam i chłopie ćwicz bo wrócisz do sportu. A gdybyś już miał tą operacje nie życzę ci tego z całego serducha to pamiętaj nie wstawaj po 24h tak jak każe lekarz. Upieraj się i nie wstawaj ja m.n miałam przez to. Mi po 24h dr. kazał chodzić po korytarzu. Jak byś miał jeszcze jakieś pytania co do ćwiczeń, lekarzy i wg. to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiktoria

Witam w wieku 11 lat zaczęły się u mnie masakryczne, paraliżujące bóle Od 4 klasy podstawówki trenuję pływanie wyczynowe czyli 4h dziennie pływania Każdy uważa że pływanie *odciąża kręgosłup i to dobrze że pływam Jednak z mojego punktu widzenia to pogorsza sprawę jeszcze bardziej Obecnie mam 15 lat Każdego dnia kiedy czuje straszny ból myśle tylko kiedy powinnam wsiąść na wuzek inwalidzki sparaliżowana Przepuklina przeszkadza mi w wykonywaniu jakich kolwiek czynności nie wspomnę o bieganiu skakaniu czy jeździe na rowerze Mam wielką nadzieję że niedługo ból minie i będę robiła to co kocham najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×