Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to przepuklina przełyku?


Gość Agnieszka K

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka Kozłowska

Panie Doktorze, miałam robione EKg ,które wyszło dobrze, krew i mocz również ,lekarz orzekł,że mam refluksowe zapalenie żołądkowo przełykowe.Zgagi nie mam często ,jednak jak coś zjem słodkiego to mam w przełyku kwaśny smak i w buzi.Boli mnie cała klatka piersiowa,łącznie z mostkiem.A właściwie to wzdłuż środka mostka,do tego podczas uciskania żołądka mam lekkie mdłości,ból pleców -częściej mięśni ,nawet te barkowe,Ja już nie mam siły .Ciągnie się to już od miesiąca,najpierw miesiąc brałam Ortanol a teraz biorę Controloc 40-dziś zaczęłam.ortanol odstawiłam.Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że ja nie mogę swobodnie oddychać,bo cały czas czuję,że coś mnie zatyka,coś przeszkadza-głownie pod żebrami prawymi ,zaraz za mostkiem oraz prawa łopatka. Co to może być?Pytam się Doktora,bo mój lekarz nie skierował mnie na gastroskopię ,tylko od razu wykrył refluks.ja jednak mam wątpliwości.Dodam że bóle mostka są cały czas.Co ja mam robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby potwierdzić to rozpoznanie wypadałoby wykonać gastroskopię. Celem eliminacji patologii w zakresie narządów miąższowych w jamie brzusznej także USG. Po tych badaniach dopiero można wywnioskować coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie bo kwalifikuje sie do operacji przepukliny wślizgowej rozworu przełykowego i refluksu. Jestem z podkarpacia mieszkam niedaleko Rzeszowa. Czy w Krakowie przyjmą mnie bez żadnych problemów do szpitala czy muszę mieć jakies skierowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×