Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie zbyt krótkiego wędzidełka lub stulejki


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prawie 17 lat. Wydaje mi się że mam za krótkie wędzidełko, ponieważ w czasie erekcji mogę ściągnąć napletek tylko lekko poza żołądź. Próby ściągnięcia go chociaż trochę niżej wywołują ból, oraz żołądź jest pociągana w dół. Mam również problem z nasunięciem napletka. Żołądź jest bardzo sucha i napletek tak jakby zawija się. Muszę tak jakby odklejać napletek. Byłem już u lekarza pediatry i po krótkim spojrzeniu (ono było naprawdę krótkie) stwierdził, że jest ok. Może powinienem jednak udać się do urologa? Slyszałem że zabieg przedłużenia wędzidełka jest tylko płatny . Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Każdy urolog przyjmie Cię na kasę chorych, na NFZ jeśli jesteś ubezpieczony, tak samo jest chyba z zabiegiemm, skoro jesteś ubezpieczony masz go za darmo tylko terminy pewnie za rok i ludzie idą prywatnie. To co opisujesz faktycznie może być zbyt krótkim wędzidełkiem lub stulejką musi to ocenić urolog. Poproś rodzinnego o skierowanie do urologa da Ci skierowanie i powie gdzie się zgłosić żeby było za darmo bo przychodnie mają miedzy sobą umowy i do siebie nawzajem kierują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. W końcu po tak dlugim czasie zebrałem się żeby pójść do lekarza rodzinnego po skierowanie... No i tutaj jest problem ... Przeglądałem ten temat na innych forach i naprawdę chciałbym zasięgnąć w tej sprawie opinii fachowca bo wydaje mi się że coś musi być nie tak jak powinno. Jednak lekarka rodzinna twierdzi że sobie coś ubzdurałem. Zastanawiam się czy ona wie coś więcej na ten temat niż, że napletek ma zejść z żołędzi... nie zwrociła nawet uwagi na to ze żolądź jest pociągana w dół nawet w spoczynku kiedy po ściągnięciu napletka z żołędzi ( odslonieniu jej całej ) próby ściągnięcia napletka chociaż troszeczke niżej kończą się wlaśnie pociąganiem przez wędzidełko zołedzi w dół ... przy wzodzie dodatkowo bólem. W ten o to sposób nie dostałem skierowania. Nie mogę niestety pójść do urologa prywatnie. Chciałbym niedługo rozpocząć współżycie z dziewczyną ale przez to się boje ... Co mam teraz zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłam i nie znalazłem w pełni tego o co mi chodzi, więc podczas wzwodu główka(żołądź) penisa mam dalej zasłoniętą przez skórę, mogę sobie ją sam ściągnąć(bez żadnego problemu, bólu itp) ale mam pytanie czy tak ma być. Czy też powinna główka penisa sama się odsłonić podczas wzwodu?? (mam 18lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem mianowicie mam chyba stulejkę tak mi się wydaje mam 20 lat, penis w stanie spoczynku wygląda mniej więcej tak, fot http://vpx.pl/i/2012/09/27/T70Lk.jpg mogę normalnie zdjąć skore za żołędzia natomiast w zwodzie skóra nie schodzi do końca tylko do połowy ale również mogę ją zdjąć za żołędzia bez żadnego bólu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mój problem jest chyba poważniejszy niż u innych , ponieważ borykam się z problemem stulejki już od 2 lat. 2 lata temu zauwazylem ze mam za krótkie wędzidełko coraz ciężej mi było ściągać napletek, doszło do tego ze wędzidełko poł roku temu naderwało się , troche krwawiło i szczypiało w wyniiku czego wędzidełko się bardziej zwężyło i teraz juz nie mogę ściągnąć napletka. Jest to naprawde dla mnie duży problem. Napletek zamknoł żołędzia i jest niewielki otwór przez który oddaje mocz lecz obawiam się, że może być tylko gorzej :( Moje pytanie jest gdzie mogę zasięgnąć pomocy?, nie ukrywam , że bardzo bym chciał przejść jakąś operacje żeby uwolnić żołędzia i żeby było wszysto ok. Ukończyłęm 18 lat i czy zwykła wizyta u urologa doprowadzi do operacji? Ile czeka się na zabieg i czy każdy przypadek dopuszczają? Ile kosztuje taki zabieg czy państwo pokryje zabieg? Dodam, że naprawde mój przypadek jest zły i chcę wkońcu coś z tym zrobić. Proszę o odpowiedź bo już nie wiem gdzie mam zasięgnąć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! W opisanej sytuacji powinien Pan udać się do specjalisty urologa, który po zbadaniu będzie mógł zakwalifikować do zabiegu. Operacja może być refundowana przez NFZ. Długość kolejki zależy od placówki w której zabieg będzie wykonywany. Skierowanie do poradni urologicznej uzyska Pan u swojego lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. 2 lata temu nie schodził mi napletek po wizycie u chirurga dostałem maść, która go rozszerzyla. Jednak po jakimś czasie problem znowu sie pojawił i nie wiem czy to stulejka i jak mogę sie tego pozbyć? I jeszcze pytanie czy można uprawiac seks z nieschodzacym napletkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 14 lat. Nie wiem ale mam chyba stulejke moge sciągnąc do końca tak żeby było widziec żołądź w stanie spoczynku i w czasie wzgodu ale to troszke boli wtedy jak sciągam robi sie taki wałek niewiem czy to stulejka . Jeżeli tak to czy coś pomoże moczenie w gorącej wodzie? Bo niechce iść do urologa a czy jest jakis inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×