Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Delikatny ból w nasieniowodzie i uczucie dyskomfortu


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pana doktora mam następujące pytanie od 4 dni zaczęło coś dokuczyć mi tak jakby w nasieniowodzie prawym , wystraszyłem się trochę że to może być przepuklina ale raczej nie bo z obserwacji i dotyku nic mnie nie boli nawet jak uciskam w okolicach pachwiny czy tam gdzie prowadzą nasieniowody to było jakieś 3 dni temu jak dotykałem lecz wczoraj zaczęło bardziej dokuczać tzn. odczuwam taki dyskomfort w na prawym jądrze jakby ktoś mi przyczepił jakiś delikatny odważnik jak stoję prosto to tak jak by coś ciążyło mi tam. Natomiast jak siedzę to odczuwam już bardziej można to porównać do bólu najądrzy przed stosunkiem gdy przytrzymuje się wytrysk miałem już tak kiedyś wiec wiem jak to boli. Dzisiaj zacząłem szukać po internecie informacji ale rożnie opisują od zapalenia po guzki , Sprawdzałem i nic nie wyczułem żadnego guzka. Dzisiaj także odczuwam takie pobolewanie nie jest to silny ból tak że aż trzeba brać leki przeciw bólowe. Współżyłem z dziewczyną w sobotę a dyskomfort w tym miejscu odczuwam od piątko oczywiście oprócz tej soboty również współżylismy w środę, tak się zastanawiam czy mogłem sobie naciągnąć jakieś ścięgno ? Ogólnie uważam na siebie i staram się nie dźwigać ciesz kich rzeczy max 25kg miałem tak nieraz ze jak coś podniosłem to tez takie dziwne uczucie jakby mi eis tam coś naciągnęło ale nie bolało mnie nic. Proszę o odpowiedz na moje pytanie z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mialem tak samo i okazalo sie ze przepuklina 3 mce stracilem na chodzenie po lekarzach dopiero dobry chirug sprawdzil jak trzeba, teraz mam inny problem bo walczylem z lewa strona i mam operacje 10 lipca a podobna historia od kilku dni zaczyna mi sie dziac z prawej strony. Mi to lekarz wyjanil tak- ze sa przepukliny zewnetrzne i wewnetrzne. jak sie przepuklina wciska do kanalu pachwinowego to uciska nasieniowod i stad bol jadra - po jakims czasie taka przepuklina wyladuje w mosznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź, widzisz ja nie odczuwam bólu w wc nawet jak sie napinam, czekam na termin do urologa niech zobaczy i sprawdzi czy to napewno przepuklina :( boję się trochę a raczej odczowam lek przed operacja inni mowia ze to zabieg. Powiedz mi jeszcze czy jak skaczesz do gory to odczowasz bóle, ja tak robie i nic nie boli noge też zginam i nic ale np zauwazylem ze jak nachyle sie do przodu siedzac to dokucza a jak sie odchyle to tez czuję ale slabo, jak leze to nie boli. Podales mejla jak bede mógł to napisze na mejla, tylko ze piszac tu pomagamy w pewnym stopniu ludziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skakac nie próbowałem proponuje do chirurga isc - ja bylem u urologa i mi poza torbielami na jadrze nic nie wykryl a wrecz napisal ze przepukliny nie widzi- dopiero u chirurga. popros o usg ale........... na stojąco- bo tylko tak przepukline widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej na poczatku mialem objaw ze cos mi przeszkadzalo w pachwinie cos jakby sie ocierało potem zaczeło mnie pobolewac jadro az zaczelo bolec mocno i to mnie zmylilo. Lekarz mi powiedzial ze to zapalenie dal antybiotyk najpierw jeden potem drugi wmawial mi chlamydie zrobilem testy oczywiscie ujemne az pewnego dnia w toalecie zdalem sobie sprawe co jest zrodłem bólu. W zasadzie od 3 mcy siedze w domu na zwolnieniu , nie moge dzwigac , przejscie powyzej kilometra juz jest problemem nie moge normalnie wchodzic po schodach ani pod góre. Tzn nie raz sa takie dni ze pozornie jest ok ale jak sie przemecze za bardzo to potem w nocy boli cholernie..Ale dzisiaj do mnie zadzwonili ze szpitala ze operacje mam 14 czerwca bo sie termin zwolnil .Na chwile obecna mam ból w pachwinie ktory promienije w dól do lewego jadra i z tylu do kosci krzyzowej.Mam zaparcia i czuje jaby mi sie czasem cos w jelicie blokowalo bo tak bulgocze i sa duze gazy.Mi dopiero po dwoch mcach chirurg zdiagnozowal ze to przepuklina ale nie zewnetrzna tylko schodzaca do worka mosznowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze przez pierwsze dwa tygodnie moich dolegliwosci pracowalem i to byl bład - pewnej nocy z płaczem wyszedłem z pracy * bo pracuje na noc* i pojechalem na ostry dyzur do szpitala bo tak mnie bolalo ale na ostrym dostalem zastrzyk w dupe pbolowy i do domu, To byl ostatni dzien mojej pracy- potem lekarz zabronil mi wysilku i dzwigania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz sobie zrobic test. Stan wyprostowany luzno- przyloz sobie reke do pachwiny i kaszlnij kilka razy ale tak zdrowo. jesli poczujesz pod skora uderzenie to jest to poczatek przepukliny, To jest bardzo charakterystyczne uderzenie i wyczujesz je.Sprawdz z jednej i drugiej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×